Wykrywa mi grafikę hd6700 zamiast hd6790

Witam,

Nie wiem co jest, kupiłem grafikę HD 6790 tak pisze nawet na paragonie. A po zainstalowaniu w Windows 7 wykrywa mi HD 6700…

Co może być tego przyczyną?

A sprawdzałeś co było napisane na karcie graficznej sprawdź tym GPU-Z lub Everestem.

Wykrywa Ci rodzinę Radeon HD 6700, to zupełnie prawidłowe. Karta o nazwie Radeon HD 6700 nawet nie istnieje. Z tej serii są tylko trzy modele (o ile czegoś nie pominąłem) 6750, 6770 oraz 6790. U mnie też w Menedżerze urządzeń widnieje “ATI Radeon HD 5800 Series”, mimo, że moja nazwa to Radeon HD 5850.

Tu masz podobny problem, tylko tam driver zawyżył typ karty, być może da Ci to jakiś kierunek zminil-sie-numer-gpu-noym-sterowniku-t472303.html

GPU-Z też wykrywa hd 6700.

Dodam, że przełożyłem dysk twardy z systemem ze starego kompa. I zainstalowałem na nowo wszystkie sterowniki. W starym miałem HD 4550 więc to chyba nie sterownikami.

Na karcie jest napis taki jak ma być czyli hd 6790.

Dlatego mnie zastanawia dlaczego tak jest.

edit:

@manishe - czyli wszystko by się wyjaśniło. Bo już myślałem, że zrobili jakiś przekręt sprzedając grafikę.

Mi też wykrywa GPU-Z kartę “ATI Radeon HD 5800 Series”. Tak po prostu ma być.

Sprawdź w CPU-Z, on zazwyczaj dobrze interpretuje Device ID kart graficznych i powie Ci dokładny model.

U mnie też pokazuje Radeon HD4800 series

omse.jpg

Z Radeonami tak już jest. Swoją drogą mam pytanie do użytkoników graf z nVidii czy też system i programy rozpoznają “seriami” czy dokładnie sprecyzowanymi modelami?

Sprecyzowanym modelem…

CPU-Z podaje dokładny model karty graficznej, możecie sprawdzić.

System zawsze podaje sprecyzowany model karty graficznej nVidii. Z Radonami niestety jest ten problem. Kiedyś miałem kartę graficzna Radeona 9550 i po małym podkręceniu pokazywało mi X 1050 :o . W tym dniu przeszedłem na karty nVidii i tak mam do dzisiaj.

Takie rzeczy dzieją się nie tylko z kartami graficznymi. Swego czasu, po zmianie FSB na płycie głównej (OC), mój Sempron 2400+ wykrywał się jako model 2800+ :slight_smile: Normalnie w BIOSie i w każdym programie pod Windows był tak widziany.

Wydaje mi się, że autor tego wątku otrzymał już odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.