Wykrywa mi grafikę hd6700 zamiast hd6790

(1q2w3e4r) #1

Witam,

Nie wiem co jest, kupiłem grafikę HD 6790 tak pisze nawet na paragonie. A po zainstalowaniu w Windows 7 wykrywa mi HD 6700..

Co może być tego przyczyną?

(Tapir1960) #2

A sprawdzałeś co było napisane na karcie graficznej sprawdź tym GPU-Z lub Everestem.

(Pioruns) #3

Wykrywa Ci rodzinę Radeon HD 6700, to zupełnie prawidłowe. Karta o nazwie Radeon HD 6700 nawet nie istnieje. Z tej serii są tylko trzy modele (o ile czegoś nie pominąłem) 6750, 6770 oraz 6790. U mnie też w Menedżerze urządzeń widnieje "ATI Radeon HD 5800 Series", mimo, że moja nazwa to Radeon HD 5850.

(Semtex) #4

Tu masz podobny problem, tylko tam driver zawyżył typ karty, być może da Ci to jakiś kierunek zminil-sie-numer-gpu-noym-sterowniku-t472303.html

(1q2w3e4r) #5

GPU-Z też wykrywa hd 6700.

Dodam, że przełożyłem dysk twardy z systemem ze starego kompa. I zainstalowałem na nowo wszystkie sterowniki. W starym miałem HD 4550 więc to chyba nie sterownikami.

Na karcie jest napis taki jak ma być czyli hd 6790.

Dlatego mnie zastanawia dlaczego tak jest.

edit:

@manishe - czyli wszystko by się wyjaśniło. Bo już myślałem, że zrobili jakiś przekręt sprzedając grafikę.

(Pioruns) #6

Mi też wykrywa GPU-Z kartę "ATI Radeon HD 5800 Series". Tak po prostu ma być.

Sprawdź w CPU-Z, on zazwyczaj dobrze interpretuje Device ID kart graficznych i powie Ci dokładny model.

(igrek) #7

U mnie też pokazuje Radeon HD4800 series

omse.jpg

(logo88) #8

Z Radeonami tak już jest. Swoją drogą mam pytanie do użytkoników graf z nVidii czy też system i programy rozpoznają "seriami" czy dokładnie sprecyzowanymi modelami?

(Semtex) #9

Sprecyzowanym modelem....

(Pioruns) #10

CPU-Z podaje dokładny model karty graficznej, możecie sprawdzić.

(SnykeShadow) #11

System zawsze podaje sprecyzowany model karty graficznej nVidii. Z Radonami niestety jest ten problem. Kiedyś miałem kartę graficzna Radeona 9550 i po małym podkręceniu pokazywało mi X 1050 :o . W tym dniu przeszedłem na karty nVidii i tak mam do dzisiaj.

(Pioruns) #12

Takie rzeczy dzieją się nie tylko z kartami graficznymi. Swego czasu, po zmianie FSB na płycie głównej (OC), mój Sempron 2400+ wykrywał się jako model 2800+ :slight_smile: Normalnie w BIOSie i w każdym programie pod Windows był tak widziany.

Wydaje mi się, że autor tego wątku otrzymał już odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.