Wykrywa wszystkie sieci wifi, tylko nie moją

Witam serdecznie.

Od wczoraj próbuję znaleźć moją sieć wifi (nie jest ukryta). Wykrywa wszystkie najdaaalsze sieci (tu akurat dwa), ale akurat nie tą, która jest najbliżej.

Próbuję ją także dodać ręcznie i aby łączył się nawet gdy jej nie widzi, ale no niestety - nic to nie daje.

Na systemie Windows Vista takich cyrków nie ma. Karta prezentuje się jako Atheros AR5007, a laptop to HP dv5-1010ew.

Oczywiście, że rozumiem, jakoby to beta, ale pragnę dowiedzieć się, czy to przypadkiem nie bug z wykrywaniem sieci o silnym zasięgu? I jak go rozwiązać?

nie ma bugu związanego z niewykrywaniem sygnału wifi (jako takiego) może zainstaluj soft producenta do zarządzania siecią, jak się ma sprawa z innymi komputerami ?? co to za router ?? próbowałeś go zresetować ?? zmienić nazwę sieci ssid ??

Akurat producent nawet nie dostarczał sterowników do karty sieciowej, porównując te z Vista i 7 - te same pliki. Access Point to Ovislink WL-5460AP. Owszem, resetowałem. Nazwa sieci nie jest nazbyt oryginalna (DOM) - chyba, że tu Windows 7 ma czuły punkt, w co raczej wątpię. :frowning:

zmień ją na jakąś dłuższą, wieślink to nie jest jakiś super wynalazek ale sieć powinna być widoczna mimo wszystko…poszukaj aplikacji na stronie producenta karty lub na stronie producenta lapa…

Problem rozwiązany - otóż sterowniki dołączane do 7 nie bardzo chcą współpracować z kartą Atheros AR5007. Pobranie sterowników ze strony producenta pomogło. Nazwami rzekomo pliki są podobne, jednakże te dodawane wraz z instalacją 7 mogą być jeszcze w fazie testów.

Zgłosiłem problem poprzez “Send Feedback”.

pozdrawiam :slight_smile: