Wykrywanie dysku zewnętrznego - zmiana nazwy napędu (f:/g:)

Witam,

Mam problem z dyskiem zewnętrznym, na którym mam sporo przydatnych śmieci, do których porobiłam pełno skrótów. Normalnie dysk jest wykrywany jako F: i tak rozpoczynają się wszystkie skróty. Czasami jednak zdarza się, że podłączam go jako kolejny dysk (np. po pendrive, aparacie etc - tzn. najpierw coś, później dysk). Wtedy jest wykrywany jako G: i już tak zostaje na dość długi czas. Nie pomaga odłączanie, restart. Po jakimś czasie (losowym, czasem po kilku dniach, kiedyś nawet po kilku tygodniach) znów jest wykrywany jako F:.

Gdzie mogę zmienić wykrywanie go jako G: na F:? Mało zabawne jest zmienianie wszystkich linków co jakiś czas, zwłaszcza, że nigdy nie wiadomo, na jak długo to starczy…

A, dodam, że przed każdym uruchomieniem muszę na nowo dołączyć dysk. Pozostawiony od poprzedniego użycia (niezależnie, czy komp był wyłączany czy hibernowany) jest po prostu ignorowany i system twierdzi, że go nie widzi, pomaga tylko ponowne “odłącz-przyłącz”.

ponika , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. poradnik-uzywania-forum-zakladanie-edycja-tematu-t394978.html

Jaki masz system??

System XP z wszystkimi aktualizacjami i ServicePack3.

Windows nadaje dynamicznie litery dysków. Żeby uniknąć takich problemów, należy przypisać litery dysku na stałe.

http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr … 7491(WS.10.aspx#BKMK_WINUI

przypisanie-stale-litery-zewnetrznego-dysku-usb-t408843.html

I wiele, wiele innych tematów

search.php

Podziałało, dziękuję :slight_smile: