Wykrywanie oprogramowania antywirusowego w Ultimate

(Maniek48) #1

Hello! Posiadam Viste w wersji Ultimate i mam taki problem: zaisntalowalem jakies 2 miesiace temu kaspersky internet security w wersji 6.0 i bylo wszystko pieknie ladnie vista mi go wykrywala jako program do wirusow, zapore, a windows defender do zlosliwego oprogramowania.. Przez jakis miesiac nie odpalalem Visty bo jakos caly czas pracowalem na XP.. i odpalam viste kaspersky sie uruchomil aktualizacje do visty sie sciagnely i mi wywalilo centrum zapezpieczen nagle ze nie mam zapory, programu do wirusow i wylaczanego defenfera.. Restarty wszystkiego od programu po ustawienia w centrum zapezpieczen nie pomagaja.. Ostatnio zainstalowalem nawet nowego KIS 7.0 i dalej to samo.. Czy ktos moze wie, co moze byc tego przyczyna?

(system) #2

Spróbuj ręcznie wymusić aktualizację bazy wirusów.

Poza tym nawet jak ściągasz nową wersję antywirusa z sieci to zazwyczaj bazę wirusów trzeba uaktualniać. Najczęściej aplikacja robi to automatycznie.

Czy po instalacji tego Kaspersky'ego sprzed miesiąca baza wirusów automatycznie się aktualizowała?

(Maniek48) #3

Tak programy dzialaja normalnie.. Chodzi o to, ze Vista nie wykrywa Kasperskiego, ze mam go zainstalowanego na kompie i nie monitoruje mi stanu oprogramowania antywirusowego. Wszystko dzialalo normalnie tylko teraz jakos sie zepsulo i nie wiem, co moze byc tego przyczyna.. Dla porownania na Win XP Pro mam zainstalowany ten sam zestaw KIS 7.0 + Windows Defender i Centrum Zabezpieczen w XP wykrywa mi wszystko normalnie, czyli Kasperskiego jako program antywirusowy i zapore.

(Januszkpl) #4

mam ten sam problem vista stwierdziła że nie mam programu antywirusowego choć wszystko było ok nie pomogło ponowne zainstalowanie anty wirusa poprostu wyłączyłem monitorowanie i już

(Lucyfer1991) #5

Spróbujcie przeczyścić rejestr np. Jv16 Power Tools 2006 http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=509

(Maniek48) #6

Panowie, czyszczenie rejestru nic nie pomaga. Od czasu, kiedy zauważyłem ten problem były już ze 2 aktualizacje samej visty i nic dalej to samo. Mozna wogole jakos temu zaradzic?

PS. Ja wiem, ze to jest bzdet, ale ja nie lubie jak mi coś na kompie nie działa :stuck_out_tongue:

(Januszkpl) #7

ja zainstalowałem NOD32 pomogło vista wykryła go i niema wkurzającej ikony na pasku, może to nie jest w pełni dobre rozwiązanie ale jakieś jest. musisz sprawdzić czy anty wirus którego urzywasz jest obsługiwny przez kachaną viste.

(Jendrek18) #8

Dziwne.... mam wersję 6.0.2.614 i wszystko chodzi super.