Wykrywanie realspy

Total Mechanic 6 swoim skanerem (Spython) wykryw mi trzy wirusy:

RealSpyMonitor, BBsee i sogo lub podobnie. Mało precyzyjnie, ale pośpieszyłem się z usuwaniem :oops: Problem w tym czy mogę ufać

wynikom skanowania Spythonem. Wszystkie trzy “wirusy” pojawiły się po instalaacji K Lite MegaCodec 1.63 Efekt uboczny ich usunięcia to brak obsługi Reala w systemie. Trudno się z tym pogodzić. W systemie mam zaporę Kaspersky, Avasta i czasem SpyBota. System był i jest stabilny, specjalnie nie muli (mam starawy sprzęt). Oczywiście szukałem rozwiazań w sieci z wiadomym skutkiem.

Zrób skan http://www.ewido.net/en/ i pokaż raport oraz komplet logów - HijackThis i SilentRunners:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

proszę nie patrzeć na godzinę wysłania :lol:

Według życzenia załączam wszystkie logi

Jeszcze tylko mała dygresja. Jestem po lekturze (PC World) wyników testu skanerów on line - Symantec 0% , McAfee 0% BitDefender 17,5% po prostu żenada. Uwaga przywróciłem instalacje K Lite MegaCodec Pack ver. 1.6.2 Blokuję zaporą mmc.exe ponieważ uparcie chciał się łączyć ze zdalnym serwerem w Chinach (DNS Trace), a Explorer wybiera się do Kalifornii ! Na końcu dorzuciłem malenki log Kaspersky z pytaniem czy wszyscy tak mają? Do rzeczy ot log:

i następny:

A tu jeszcze jeden:

oto log z zapory:

Logi są czyste.

W sprawie kodeków : zainstaluj ffdshow 2007.01.03 oraz Real Alternative

Wcale mnie to nie cieszy. To jest Real Alternative. Poza tym wnioskuję, że Spython działa błędnie. Mylę się? Męczy mnie sprawa mmc.exe (patrz uwagi wyżej). Pdsumowując “nie mam pewności w temacie Marioli”. Już sprawdziłem, że virus BBsee występuje tylko w bazie Symanteca i Iolo Technologies, a przecież firmy wymieniają się takimi informacjami. Może ktoś mnie oświeci. Proooszę :?

Złączono Posta : 07.01.2007 (Nie) 15:07

Do moderatora.

Nie wiem czy nie wykraczam po za temat. Jeśli tak proszę o chłostę. Jestem lekko zielony na forach.

Z opisu wirusa wynika, że powinieneś mieć folder BBsee w Program Files. Możliwe, że działa błędnie, ale mogą być po prostu pozostałości. Ze względu na to:

Użyj SmitFraudFix z opcji 2 w trybie awaryjnym i wklej raport.

Zafixuj ten wpis. :slight_smile:

Dzięki, że ktoś zwrócił na uwagę na ten wpis (Name: Adware.IntCodec.) chociaż “gość” jest dla mnie nowy. Więc jak czysty mam system ? Zaraz użyję smitfrauda.

Skoro jest wykrywany szkodnik to znaczy, że nie masz.

Użyj SmitFraudFix z opcji numer 2 w trybie awaryjnym i pokaż raport - pliczek c:\rapport.txt.

wynik smitfrauda załączam czyścić jeszcze mu nic nie kazałem. Teraz objawię swoje lamerstwo: “w trybie awaryjnym” tzn. z bootu F8 czy coś takiego?

Wybierasz w smicie opcję 2, na wszystko się zgadzasz wciskając Y.

Użyj narzędzia Rustock.b-Fix :slight_smile:

Rustock nie znalazł rootkitów. Smitfrauda puściłem w trybie awaryjnym mimo tego narzekał na brak jakichś ścieżek. Tmp- niestety nie podał jakich. No dobrze czas coś “zabić”. Czy mam usunąć tego ADware.IntCodec ?

Oto log po porządkach Smitfrauda:

Wszystko jest już OK.

Jak wygląda teraz sytuacja?

No i jest sukces chociaż nie wiem czemu to zawdzięczać :smiley: THX folks. Total Mechanic 6 nie znalazł już realspymonitora a kodek dalej działa. Jednak dalej wykrywa BBSee (nie, nie mam katalogu w program files) i Sogou. Wszystkie wpisy w rejestrze (to tylko przykład):

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{238D0F23-5DC9-45A6-9BE2-666160C324DD} RealVideo Decoder

odwołują się do Reala. Próba ich usunięcia kończy się brakiem stosownego kodeka :evil: Błąd skanera Spython !? Może ktoś miał już taki kłopot? Z góry dzięki!

Spróbuj przeczyścić rejestr opis.

Potem przeskanuj jeszcze raz http://www.ewido.net/en/ i pokaż raport.

Hurrra :mrgreen: jest czysto zniknął realspy a kodeki działają i oto chodziło. Skutek dodatkowy żaden program nie wybiera się już na zdalne serwery. Dla ścisłości nie usuwałem dodatkowych gości widzianych przez Spythona tj. BBSee i Sogou. Nikt ich więcej nie wykrywa. Obydwa powinny przynajmniej przekierowywać strony, a nic takiego się nie dzieje. False-positive - czyli nie ufać do końca Spythonowi. Chyba że są inne objawy (tak jak u mnie). Wielkie dzięki wszystkim za pomoc**.** Jeszcze tylko log:

czy plik usunięty?

Nie. Myślę że nie ma takiej potrzeby. Password_Ripper jest częścią pakietu Totall Commandera i oficjalnie o tym informuje. Mylę się ?

Ewido go znajduje i usuwa. Jest zbędny i do usnięcia

Usunięcie go to nie problem. Ewido tez ma swoje ograniczenia np. nie widzi pewnego wiruska (trzymam go właśnie do testów) w moim archiwum. Może wiesz czym zastąpić password_rippera?

Złączono Posta : 08.01.2007 (Pon) 20:22

No zdaje się że wypadam z tematu i to w rozmowie z moderatorem :lol:

Jak każdy tego typu skaner, program czy antywirus - kazdy ma inna baze danych. Ale nie masz syfu, więc nie ma sensu robić tasiemca i OT-ów

Nie wiem czy zastąpić :slight_smile: