Wykrywanie USER-AGENTA użytkownika - jak?

Hej,

Próbuje uzyskać taki efekt, że jak użytkownik, który korzysta z Chrome wejdzie na stronę ABC.pl to strona automatycznie to wykryje i przekieruje go na stronę XYZ.pl.
Wszystkie inne przeglądarki normalnie będą mogły wejść na ABC.pl tylko przy Chromie będzie przekierowywanie.

Próbowałem już różnych kombinacji w pliku .htaccess ale niestety nie udało mi się uzyskać takiego efektu, także liczę na pomoc z Waszej strony - z góry dzięki za pomoc :wink:

Może trzeba sięgnąć po PHP / Perl / Python czy co tam masz na serwerze dostępne.

Niestety, ale:

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !=chrome
RewriteRule ^http://XYZ.pl*$ / [R=302,L]

także nie działa (chyba, że coś źle wpisałem to poprawcie mnie)…

mod_rewrite włączony? Druga sprawa wiesz jaki user agent ma chrome? Wydaje mi się, że nawet tego nie sprawdziłeś …
Poza tym ta reguła którą bezmyślnie skopiowałeś blokuje wszystkich poza UA chrome który jest błędnym UA - czyli prawdopodobnie w ogóle nie masz włączonego mod_rewrite.

mod_rewrite jest włączony, a co do tego, że “bezmyślnie skopiowałem” to owszem, bo już próbowałem tylu rozwiązań z neta, że ręce mi opadają…
Może da się to zrobić po przez php? Albo w inny sposób? Ważne by działało, bo już tyle czasu na to poświęciłem, że… ehhh

Znalazłem działający kod PHP, lecz zauważyłem, że skrypt widzi Opere czy Edge także jako Chrome (pewnie dlatego, że są oparte na Chromium), ale Firefoxa prawidłowo już weryfikuje (bo to nie chromium) i jak tutaj opisać USER AGENTa rzeczywistego Chroma, by tylko go przekierowywało, a nie wszystkie przeglądarki oparte na Chromium?

Na podstawie informacji jakie podałeś to musisz poprawnie rozróżniać UA przeglądarek. Niezależnie czy w htaccess czy w skrypcie php

Pasuje… olewam tą “funkcję”, bo za dużo czasu na to poświęciłem…

Opera i Edge pewnie na końcu UA się przedstawiają jako OPR i Edg:

Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/83.0.4103.61 Safari/537.36 OPR/68.0.3618.104
Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/83.0.4103.61 Safari/537.36 Edg/83.0.478.37

Vivaldi nie dokleja nic ciekawego, slimjet też domyślnie nie dokleja.

Do tego to także sam doszedłem, ale nie zmienia to faktu, że i tak nie będzie to działać tak jak założyłem, także porzuciłem to rozwiązanie :wink: