Wykupienie adresu www i przekierowanie

Witam,

Mam pytanie poniewaz posiadam strone www na darmowym hostingu, a chcialbym miec adres zakonczony np. .com Chce wykupic taki adres ale nie wiem czy moge i jak mam dokonac przekierowania na swoja stone po wykupieniu adresu.

Pozdrawiam

W konfiguratorze domeny będziesz musiał skonfigurować DNSy twojego serwera. Wszystko jest proste więc na pewno sobie poradzisz. Nie przejmuj się jak przekierowanie nie zadziała. Zwykle czeka się 24 godziny na taką operację.

Ja mam strone na yoyo i tam nigdzie nie ma podanych DNSow serwera, nie wiem jak moge przekierowac na ten adres… :roll: Prosze o pomoc

Muszę Cię zmartwić ale to znalazłem w FAQ na stronie yoyo:

Czy istnieje możliwość podpięcia domeny pod stronę?

Odpowiedź: Nie. W tej chwili nie ma takiej możliwości.

Jak widzisz, jeśli chcesz podpiąć domenę inna niż yoyo musisz zmienić swój serwer hostujący.

Rozumiem, w takim razie moze znacie jakis darmowy serwer hostujący, ktory posiada taka mozliwosc przekierowania?

Nie mam duzych wymagan, kilka mega miejsca i bez reklam…

Np. ovh.org

Tu masz instrukcję jak przekierować domenę na www w ovh:

Można zrobić takie przekierowanie u swojego rejestratora domeny - o ile proponuje taką usługę lub w OVH. W tym celu należy:

- zmienić DNS'y swojej domeny na DNS'y OVH: dns.ovh.net (i) ns.ovh.net,


- następnie należy dodać swoją domenę do Managera OVH,


- po tych czynnościach można już stworzyć przekierowanie www z poziomu Managera.


(przekierowanie jest aktywne po około 24h od momentu jego utworzenia)

Wykup domenę na home.pl. Tam masz możliwość przekierowania domeny po ramce. Czyli przekierowujesz ją na ten swój adres http://www.xxx.yoyo.pl i po kłopocie :slight_smile:

W takim razie czy adres mojej strony bedzie maskowany i czy do wyszukiwarek bede mogl podawac swoj nowy adres strony xxx.com??

Tak, będzie maskowany :slight_smile: Ostatnio kupiłem domenę 80s.com.pl i przekierowałem ją na zasadzie ramki na adres kilof.org/80s i sam sprawdź jak to działa :slight_smile: