Wył. mi sie komputer przy różnych pracach w programach

Siema , mam problem , ostatnio edytowałem filmik w “sony vegas” i podczas sklejania w jedną całość , wyłącza mi sie komputer po 15 % , tak samo jest z innym programem “Cinema 4D” w którym też chce zrobić z animacji filmik i opublikować go na kompie , ale też mi się wyłącza , nie wiem o co chodzi . Czy to może być problem z zasilaczem ? (400 W)

Podaj najważniejsze parametry komputera, tzn nazwę procesora, karty graficznej oraz zasilacza.

Otwórz obudowę i sprawdź czy wnętrze komputera nie jest zbytnio zakurzone.

  • Witam. Napisz ile miejsca masz na dysku - partycji, na której są zainstalowane wyżej wymienione programy.

Czy program to pełna wersja, czy próbna z ang. trial. - Programu Sony Vegas nie mam, ale sprawdź, czy nie ma tam ograniczeń ustawionych,

na edytowanie filmu ( długość filmu, lub format filmu, animacji ). Nie tylko te parametry, co sadaj72 są ważne, ale i ilość RAM.

Zobacz też, czy w Cinema 4D nie ma ustawionych ograniczeń, jeśli chodzi o edytowanie różnych rzeczy.

  • Czy używałeś tego programu wcześniej, jeśli tak, to po jakim czasie wystąpił problem ??. Co do kurzu, to nie musi to mieć z nim nic

wspólnego, gdyż 2 komputery wstecz miałem sporo kurzu, i nic się nie działo. Mój obecny komputer jest otwarty ( zdjęte boki ) od paru miesięcy,

gdzieś lipiec, albo sierpień był składany, i nic się nie dzieje, a sporo kurzu jest na karcie graficznej.

Dodane 11.02.2012 (So) 1:16

  • Witam. Napisz ile miejsca masz na dysku - partycji, na której są zainstalowane wyżej wymienione programy.

Czy program to pełna wersja, czy próbna z ang. trial. - Programu Sony Vegas nie mam, ale sprawdź, czy nie ma tam ograniczeń ustawionych,

na edytowanie filmu ( długość filmu, lub format filmu, animacji ). Nie tylko te parametry, co sadaj72 są ważne, ale i ilość RAM.

  • Czy używałeś tego programu wcześniej, jeśli tak, to po jakim czasie wystąpił problem ??. Co do kurzu, to nie musi to mieć z nim nic

wspólnego, gdyż 2 komputery wstecz miałem sporo kurzu, i nic się nie działo. Mój obecny komputer jest otwarty ( zdjęte boki ) od paru miesięcy,

gdzieś lipiec, albo sierpień był składany, i nic się nie dzieje, a sporo kurzu jest na karcie graficznej.

3GB RAM

Karta graficzna - Geforce 9500GT 1 GB

Athlon AMD X4 - 3,1 Ghz

Zasilacz = 400 W

Wnętrze komputera jest zakurzone , także w wiatrakach .

Sony Vegas = Pełna wersja , już 3 raz mi się tak zdarza (takie wyl) a mam juz go z 1,5 roku lub rok .

Cinema C4 jest próbną wersją .

W sony Vegas oraz w C4D gdy zmienie jakość zgrywanego filmu i tak ponownie pojawiają się te problemy .

W Sony Vegas = filmik jest 6 minutowy . (Zawiera tylko jeden filmik - bez partycji , 2 utwory i 2 napisy)

proszę o pomoc

Odinstaluj i zainstaluj ponownie. Jak nie pomoże, to może darmowy odpowiednik ?? np. to http://www.dobreprogramy.pl/SubEditPlay … 12488.html

A tutaj http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html Też darmowy i scala wideo, obsługuje wiele formatów wideo, jak i dźwiękowych.

No tak , tylko co jest główną przyczyną , może być za słaby zasilacz ? Bo przecież program od tak sobie nie może się wył. !!

Możliwe, ponieważ zasilacz 400W nie jest równy innemu zasilaczowi 400W, w szczególności jeżeli jest to zasilacz z tej listy: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html. Jeżeli zasilacz znajduje się pośród wymienionych zasilaczy na samej górze, radzę Ci nie włączać już komputera do póki nie włłożysz jakiegoś lepszego. Listę dobrych producentów zasilaczy znajdziesz w tym samym temacie co podałem wyżej.

A dlaczego nie :slight_smile: Nie raz mi Windows wyrzucał komunikat, że program (nie pamiętam nazwy ) przestał działać, i zostanie on zamknięty.

Bywało, że jakiś program sam z siebie mi się wyłączył ( nie licząc komunikatów wyżej wymienionych ). Jak włączysz komputer, oraz te programy,

wywołaj menedżera zadań, i zobacz, jakie jest użycie procesora, oraz RAM. Im mniej procesora, tym lepiej. RAM powinien mieć max 25 - 26 procent użycia.

Wyczyścić sprężonym powietrzem.

Podaj temperatury pod obciążeniem np. korzystając z programu occt.

Program może, często z powodu przepełnienia pamięci ram, lub po prostu błędu popełnionego przez programistów, program może się wyłączyć z komunikatem że wykonał nieprawidłową operację.

Natomiast komputer nie powinien od tak wyłączyć się w trakcie pracy, skoro tak się dzieje to wskazuje to bardziej na problem ze sprzętem.

  • Moja propozycja taka. Wyjmij ten zasilacz, podłącz inny. Jeśli problem ustanie, to wina zasilacza. Jeżeli nie, to będziemy szukać.

Ja osobiście stawiał bym na zasilacz. Nie tyle, że za słaby, co po prostu coś w nim mogło paść. W końcu to od niego wszystko zależy.

Sprawdź zasilacz, moje 2 propozycje jak to sprawdzić.

  1. Dotknij zasilacza od zewnętrznej strony na górze, i będziesz wiedział, czy zasilacz jest gorący, czy nie.

  2. Pod zasilacz, w pewnej odległości podłóż rękę, i sprawdź w ten sposób, czy wiatrak się obraca, jeśli nie poczujesz chłodu, masz odpowiedź.

… Tak myślę, że to zasilacz. … Jeżeli wiatrak w obudowie zasilacza by się nie kręcił, to reszta by się zgadzała, że się sam wyłącza, bo nie ma chłodzenia,

i się przegrzewa…