Wyłącza mi sie DMA na nagrywarce


(Zzz232) #1

Witam

Mam taki problem. Mam 2 nagrywarki i na jednej ciagle wylacza mi sie DMA, tzn. na jednej jest ok a na tej drugiej ciagle PIO. Jedynym sposobem jakim moge to wlaczyc to wylaczenie i ponowne wlaczenie kanalu IDE. Wtedy jest ok, ale po ponownym wlaczeniu komputera znowu mam PIO zamiast DMA. Jaka jest tego przyczyna? Jak mam wlaczyc to DMA na stale?


(JNJN) #2

A ta nagrywara co problem to jaka - typ.

Wgraj stery do płyty głównej.

Menadzer urządzeń i usuń/odinstaluj pomocniczy kontroler IDE(jeśli tu napędy zainstalowane) i ten napęd,restart kompa i system ponownie zainstaluje i przestaw na tryb DMA jak trzeba,restart kompa i zobacz.

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 851#213851

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381


(Zzz232) #3

Zrobilem dokladnie tak jak powiedziales i jak sie instalowalo to wlaczylo DMA, ale po ponownym wlaczeniu kompa znowu na PIO sie przestawilo.

Nagrywarka DVD Lite On DVDRW SHW-160P6S, mam ja na Slave zamontowana, a druga, ktora ma zawsze DMA wlaczone jest na Master.

W internecie nie znalazlem nowszych sterownikow do mojej plyty glownej niz te ktore mam. Mam plyte ECS K7S6A.


(JNJN) #4

Wymień taśmę sygnałową na II kanale IDE na nową 80 żyłową.

Nagrywarę DVD ustaw na zworce na Master i wpięta ostatnia wtyczka taśmy,drugi napęd DVD zworka na slave i wpięta środkowa wtyczka taśmy i zobacz teraz.

Jak to samo wypnij napęd DVD ze środkowej wtyczki taśmy i sprawdź samą nagrywarę jak dobrze to oznacza to, że te dwa napędy nie mogą razem pracować na jednej taśmie - lub może aktualizacja do najnowszego ich firmware coś da.


(D Ark) #5

Usuń z menedzera urządzen kontrolery IDE, po czym zrestartuj kompa.

Ściągnij tez to narzędzie i uruchom raz.

http://www.glop.org/files/sfdrvrem.zip