Wyłącza się ekran w HP

Witam, mój sprzęt to laptop hp pavilion dv7-1150ew, Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3 GB DDR2, 500 GB, GeForce 9600M GT 512 MB, Windows Vista Home Premium PL.

Jak gram w Company to już kilka razy się zdarzyło że wyłącza się ekran a komp jakby się resetuje i na nic nie reaguje. Żeby zadziałał trzeba go wyłączyć i ponownie uruchamiać. Zainstalowałem Speedfan i wyszło że w czasie grania GPU osiąga temperaturę 95 stopni a procki prawie po 80. Za kilka dni kończy mi się gwarancja i mam mały dylemat bo jakoś mi się nie widzi dwa tygodnie bez komputera. Macie może jakieś pomysły co można z nim zrobić oprócz wysyłania do serwisu??

Jak masz gwarancje to nie zwlekaj. Samemu możesz coś sobie uszkodzić czy coś. Jakoś te 2 tygodnie wytrzymasz :slight_smile:

Nic nie mam zamiaru kombinować ale może macie jakiś pomysł co można by jeszcze w nim sprawdzić to poprosze…a do serwisu będzie musiał polecieć :frowning:

Nie ma nic do sprawdzania bo tu z 90% prawdopodobieństwem można stwierdzić co dolega twojemu laptopowi-zapchane kurzem chłodzenie.Co samemu możesz zrobić? Niewiele bo firma HP ma jakieś chore podejście do konstruowania swoich laptopów (zarówno jako HP jak i Compaq) i rozebranie ich do czyszczenia najczęściej wiąże się z demontażem tego sprzętu na czynniki pierwsze…Zawsze jednak możesz spróbować dmuchnąć w otwory wentylacyjne laptopa sprężonym powietrzem tylko zaopatrz się w nie w jakimś dobrym sklepie z częściami elektronicznymi bo te tanie z supermarketu to potrafią “pluć”'wodą.Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie oddanie laptopa do serwisu na czyszczenie.