Wyłącza się GG oraz przeglądarki

(Marietka) #1

Witam wszystkich mój problem polega na tym , ze internet mam przez modem (Mieszkam za granica) z talk-talk sa w domu 3 laptopy , i tylko ja mam taki problem , mianowicie, gg mi się wyłącza i nie chodzą żadne strony pomimo tego ze jest połączenie z internetem jak sprawdzam to siła sygnału jest znakomita...

skanowałam komputer programem Malwarebytes Anti-Malware wykryło 23 zagrożenia w tym 4 trojany , usunęłam to wszystko, po tym jeden dzień komputer chodził bez zarzutów, ale dziś już pojawia się na nowo ten problem, dodam ze mam windows Xp , i mam 1gb pamięci .

(djkamil09061991) #2

Podaj obowiązkowy raport z OTL według instrukcji:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

(Marietka) #3

ten program OTL nie dziala mi poprawnie przez chwile skanuje i za chwile sie zatrzymuje i pisze scaning modules i nic sie nie dzieje.

(djkamil09061991) #4

Po dłuższej chwili powinno ruszyć, jeśli nie sprawdz czy w trybie awaryjnym jest to samo.

(Marietka) #5

a jak sie sprawdza to w trybie awaryjnym|?

(djkamil09061991) #6

podczas uruchamiania komputera naciskaj klawisz F8 następnie wybierz tryb awaryjny i tam wykonaj logi

(Marietka) #7

napisz do mnie na gg prosze.. 5365540

-- Dodane 18.05.2012 (Pt) 13:41 --

napisz do mnie na gg 5365540

(djkamil09061991) #8

Pomagamy na forum :slight_smile:

(Marietka) #9

eh nie bardzo lubie gadac na forum, ale spoko.

sprobuje jeszcze raz zrobic ,a jak nie za dziala to potem sprobuje zrobic to tak jak mowisz . Czesto tu jestes w razie czego ?

(djkamil09061991) #10

Tak często jestem, ale również jest tu wiele innych osób którzy napewno pomogą :slight_smile:

(Marietka) #11

ZROBILAM SKAN PROGRAMEM OTL i po zakonczeniu wyswielil mi sie niebieski ekran i napisane cos po angielsku. nie wygenerowalo zadnych raportow na pulpicie .. zrobilam tez skana nortonem i wykrylo 25 zagrozen pisze ze jakies pliki cooki sa zagrozone ale nie moge tego usunac.. a inne programy do skanowania tego nie wykrywaja .

(djkamil09061991) #12

Może przeskanuj cały system drwebem:

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html

(Marietka) #13

skanowalam i pod koniec jak znalazlo 2 pliki to znowu wlaczyl sie niebieski ekran z jakimis napisami

(djkamil09061991) #14

jeśli wyskakuje bsod pod systemem to może warto wykonac skanowanie dr webem live cd, jeśli masz płytkę to nagraj go:

http://download.geo.drweb.com/pub/drweb ... cd-600.iso

po nagraniu postepuj według poradnika:

Dr.Web LiveCD

Możesz również sprawdzć czy w lokalizacji C:\Windows\Minidump są jakieś pliki jeśli tak , odczytaj je tym programem:

http://www.nirsoft.net/utils/bluescreenview.zip

i podaj raporty z każdego ze zrzutu (Po otwarciu progam automatycznie zlokalizuje pliki DMP. Zanzacz plik i wybierz:

File -> Save Selected Items

Wtedy dowiemy się być może co jest przyczyną niebieskich ekranów (bsodów)

(Marietka) #15

mam cd-rom zrypany i nawet czasem plyt nie czyta,

(djkamil09061991) #16

Masz może pendriva? jeśli tak to można stworzyć bootowalnego pendriva z dr webem, ściągasz ten program:

http://www.pendrivelinux.com/downloads/ ... .8.9.7.exe

z listy dr weba niżej wskazujesz obraz który podałem wyzej i tyle :slight_smile:

(Marietka) #17

probowalam to drugie robic co pisales pod spodem o niebieskim ekranie ale opcja File -> Save Selected Items

jest niedostepna..

(djkamil09061991) #18

Ale są pliki w lokalizacji:

C:\Windows\Minidump?

Możesz je spakować, albo normalnie wrzucic na:

to pobiore i byc może dowiem się co jest przyczyną bsodu, choć jeśli dzieje się to po skanowaniach to pewnie jakiś syf ;/

(Marietka) #19

no tak byla niedostepna bo nie ma plikow zadnych tam.. nie doczytalam ze mam zaznaczyc plik jezeli jakis jest i dopiero wtedy dac ta opcje.skoro nie ma zadnych plikow to co dalej ?

-- Dodane 20.05.2012 (N) 20:38 --

nie ma zadnych plikow.. dlatego opcja byla niedostrepna, niedoczytalam ze zaznaczyc pliki i dac ta opcje.no wiec co teraz

(djkamil09061991) #20

Jeśli przy próbie skanowania OTL czy też innym skanerem wyskakuje niebieski ekran (bsod) to nie masz chyba wyjścia tylko skanowanie spoza systemu. Tak jak pisałem z płytki albo z pendriva.