Wyłączać listwe czy nie?

tak jak w temcie/ czy powinno sie wyłączać listwe po wyłączeniu komputera czy pozostawić włączona ? zeby komputer był bezpieczny w trakcie burzy, zeby nie spaliły sie podzespoły(zasilacz itp ). ???

Z góry dziękuję

Powinno się wyłączać.A jeśli chcesz być pewny że nic się nie stanie powinno się całkiem odłączyć go od sieci.

Najwięcej energii elektrycznej jest marnowana podczas stanu standby. Małe diody pobierają mało prądu, lecz gdy działają 24h już mają coś do powiedzenia w rachunku za prąd.

ja zawsze listwę wyłączam jak kończę pracę z komputerem

Ja wyłączam listwę, ale nie wyłączam monitora.

To zależy jaką listwę posiadasz. Jeżeli jest ona wyposażona w bezpieczniki to można nie wyłączać listwy, w każdym innym przypadku należy ją wyłączać.

Inną kwestią jest pobór prądu. Urządzenie nawet wtedy, gdy jest pozornie wyłączone, ale wtyczka nie jest wyciągnięta z gniazdka pobiera prąd, więc z uwagi na ten wątek, listwę powinno się wyłączać.

zwykle listwę powinno się wyłączać aby zaoszczędzić prąd, a wbrew temu co czasami można przeczytać na w internecie nie szkodzi to nic komputerowi

Pod warunkiem, że nie będzie gwałtownego skoku napięcia w gniazdku na skutek wyładowania atmosferycznego :stuck_out_tongue:

No jeśli piorun walnie Ci w linie domowe albo blisko domu to chyba żadna listwa takiego skoku nie wytrzyma…

Ja niewyłączam jak odchodze bo mam na stan wstrzymania. Ale jak jest burza to odłączam od sieci.

Moja wytrzymała :smiley: (jedynie bezpieczniki w listwie poszły, ale najważniejsze, że komp ocalał).

O…to tylko pogratulować szczęścia :stuck_out_tongue:

Ale wracając do sprawy.Chcesz mieć dłużej kompa to lepiej o niego się zatroszczyć :stuck_out_tongue:

nie ma czego gratulować właśnie do tego jest listwa, że jak masz w domu przepięcie nie zepsuje ci się sprzęt elektroniczny, no chyba że kupisz jakąś taniochę na allegro za 15 zł która przed niczym nie chroni albo nie masz listwy podpiętej pod gniazdko z uziemieniem

Cytat z jednego z forów:

Bardzo mi się spodobał.

A tak dla info jeszcze http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=94286.

Pozdrawiam :wink:

bardzo dobre listwy wytrzymują tak wysokie przepiecia

Lubisz ryzykować widze :stuck_out_tongue_winking_eye:

Z resztą chyba lepiej zainwestować w kompa niż w listwę(?).