Wyłączająca się kamerka i mysz bezprzewodowa

(Martiial) #1

Mam dziwny problem. Mój znajomy, który zalicza się do grona seniorów (ale nie Senior Developer :smile:) jest użytkownikiem laptopa z Windowsem 8. Co chwilę ma problem, że nie może na skype zrobić wideo rozmowy, ponieważ komputer przestaje wykrywać kamerkę. W tym samym czasie ma problem z myszą bezprzewodową. I powtarza się to średnio co 2-3 miesiące. Gdy pytam co robi, że to się staje to oczywiście dowiaduję się: włączam skype’a i nie działa.

Z reguły wtedy wchodzę w menedżer urządzeń, i w Kamerze i myszy wykonuję ‘wyłącz’ -> ‘włącz’ ewentualnie czasem sprawdzę czy są nowe aktualizacje i sprzęt działa z powrotem. Czy spotkaliście się z czymś takim, że sprzęt na dobrą sprawę można uznać za ‘zewnętrzny’ przestaje działać w tej samej chwili? Co może wywoływać to, że urządzenia peryferyjne są nagle niewidoczne?

Mówimy tu o kamerze wbudowanej w notebooku HP i myszy a4techa bezprzewodowej.

(Dimatheus) #2

Hej,

W przypadku kamery może to być problem z naderwanym przewodem, którym urządzenie łączy się z płytą główną. W niektórych modelach trochę zmaszczono konstrukcję, czego efektem jest przecieranie się przewodów, gdy odchyla się i zamyka matrycę laptopa. Być może jest to też problem z płytą główną. Pytanie, czy po odłączeniu odbiornika od myszki (bo zakładam, że właśnie poprzez taki mikro-odbiornik myszka jest podłączona) i ponownym podłączeniu do portu USB myszka jest wykrywana poprawnie?

Jaki to dokładnie laptop?

Pozdrawiam,
Dimatheus