Wyłączająca się myszka i klawa

Witam.

Mam uciążliwy problem. Mianowicie podczas pracy z komputerem przestaje mi działać myszka i klawiatura, a w lewym dolnym rogu wyskakuje mi wiadomość typu: Nie rozpoznano urządzenia USB. Kiedyś miałem taki problem z myszką ale kupiłem nową i przez jakiś czas miałem spokój. jakiś miesiąc temu problem znowu wrócił a po pewnym momencie dołączyła sie jeszcze do tego klawa:). Po przestawieniu miejscami myszki i klawiatury w USB problem znika na max 5 minut i znowu to samo. Podobnie jest jak zrestartuje kompa. Czy jest jakiś inny sposób niż format systemu? Kumpel powiedział żebym zainstalował sterowniki płyty głównej wejscia i wyjscia ale nie posiadam takowych. Moja płyta główna to ASUS P5VDC-X Series.

W trakcie pisania tego tematu klawa i myszka odmówiły współpracy 4 razy tak sie nie da użytkować z komputerem.

Z góry dziękuje

A i mysz mam na laser i to nie jest raczej wina myszy ani klawy bo po zmianie usb normalnie działa.

  1. Żaden format. :o

  2. Kumpel ma rację musisz zainstalować odpowiednie sterowniki do myszki i klawiatury.

Sprawdż najpierw :

Menu Start -> Panel sterowania -> Dodaj sprzęt

oraz

Menu Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt ,Menedżer urządzeń". / nie powinno być żadnych znaków zapytania /.

Przy okazji : PPM ,Klawiatury" -> Aktualizuj sterownik.

PPM ,Mysz i inne urządzenia sterujące" -> Aktualizuj sterownik.

Hmm problem nie zniknął. Być może jest to problem zwarcia w porcie USB. Mysz i klawa nie wymagają żadnych sterowników, a do płyty głównej nie posiadam. Jeżeli ktoś by znał link do sterowników tej karty byłbym bardzo wdzięczny

Spróbuj przełącznik usb na pc/2 powinno pomóc.