Wyłączająca się stacjonarka przy lekkim obciążeniu

Witam forumowiczów,

 

Mam niemałą zagadkę, mianowicie w domu stoi komputer stacjonarny:

 

Intel Core Quad Q9300  4 x 2,50 Ghz 

RAM 2GB

Karta graficzna Ge Force 9800 GTX

Płyta główna ASUS P5N-D

Zasilacz Corsair HX620W

 

Problem polega na tym, że od pewnego czasu komputer się wyłącza przy “większym” obciążeniu (jeśli dwie zakładki w PDF lub film HD na YT można nazwać obciążeniem 4 rdzeni).

Ktoś z was ma pomysł co może być tego powodem? Wrzucam też wykaz ze speedfan’a.

Wysokie temperatury występują od włączenia kompa, poza systemem nie jest odpalony żaden program a w tabelkach wszystko płonie :frowning:

 

Czy to może być wina zasilacza? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-90021-0-74441200-1399026205_thumb.j

Proponuję na początek wyczyścić układ chłodzenia 

 

Wyczyszczony na błysk :slight_smile:

Pastę termo przewodzącą nową nałożyłeś? Chłodzenie dobrze dolega ? przy tych temperaturach dotknij radiatora czy jest zimny letni czy mocno ciepły. Podkręcałeś procesor ? 

Procesor nie był podkręcany, pasta była nakładana niecały rok temu. Teraz problem jest innej natury - przedmuchałem wentylatory powietrzem i po odpaleniu komputera wydaję on jeden długi pisk.

Niby jest to wina karty graficznej ale styki są czyste, sprawdzałem też czy jest dobrze podpięta. 

 

Dramat po prostu dramat dzisiaj… :stuck_out_tongue:

jaka buda, jakie chłodzenie? wiatrak na grafice, procku i w zasilaczu działa? masz dodatkowe wiatraki w budzie?

również sprawdź dysk i ram. odłącz każdy kabelek i podłącz jeszcze raz, dociśnij na wszelki wypadek. sprawdź w menedżerze zadań co zjada procka i wyłącz proces. sprawdź dysk i ram różnymi antywirusami 

 

Nie mogę wejść w managera bo nie mogę tego bydlęcia odpalić :slight_smile:

 

Odpalam kompa, wszystkie wiatraki chodzą i zaczyna piszczeć. Monitor wciąż czarny. RAM sprawdzałem zobaczę jeszcze dysk.

daj screen z programu HWmonitor

jak do biosu nie da się wejśc to ram albo płyta do wymiany, jak widzi bios to dysk 

Ok, coś z kartą graficzną nie stykało za 15 razem odpalił i od wczoraj działa ok, nawet się nie restartuje :slight_smile:

 

Dzięki wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia :slight_smile: Pozdrawiam!