Wyłączające się Aero

Witam. Odkąd zainstalowałem win7 mam problem z wyłączającym się aero. Wyskakuje mi dymek, że albo schemat kolorów przekroczył dozwolony rozmiar pamięci, albo że wydajność komputera jest niska (co jest nieprawdą). Jest jakiś sposób na naprawę tego? 

Sterowniki? Pamięć została wykryta? Grafika dedykowana czy integra?

Trudno przeczytać post do końca?

A jakie programy działają w tle? Niektóre starsze programy mogą wyłączać Aero. U mnie jakiś program (nie pamiętam jaki) robił dyskotekę z monitora :wink:

Spróbuj tak : Start > prawy klik na Komputer > Właściwości > Zaawansowane ustawienia systemu > Wydajność > Ustawienia > zaznacz Niestandardowe > klik w OK

Możesz również ustawić np tak : 

Pamięć wirtualna ?

Poćwicz pamieć bo w tym poście nie ma nic z moich pytań.

@MacGregor po pierwsze jest podane że jest dedykowana r9 280x, po drugie zadajesz pytania bez ładu. Co znaczy “Pamięć została wykryta?” albo “Sterowniki?” Skoro jest 9GB RAMu wyświetlane w systemie to chyba jest? A sterowniki owszem, są.

@jacek_kiler Jeśli chodziło by o program to został by wyświetlony dymek z innym komunikatem (wiem bo się z tym spotkałem).

@KAZDAN63 Nic nie zmieniałem, system przyznał sobie 9GB i tak zostało.

@Łukash Sprawdzę, dzięki.

Owszem jest podana karta ale twój procesor prawie na pewno ma swoją zintegrowaną kartę i pytam z której korzystasz domyślnie. W kwestii pamięci chodziło czy system na prawdę używa tego 9GiB? Sterowniki = czy są aktualne.

@MacGregor uważasz mnie za idiotę? Używałbym zintegrowanej gdy mam dedykowaną? No chyba że Ty tak robisz to inna sprawa. Tak, sterowniki najnowsze.

Chciałem pomóc ale skoro tak stawiasz sprawę… Z mojej strony EOT.

Start > Komputer > Właściwości > Indeks wydajności systemu > Narzędzia zaawansowane > u góry pod Problemy z wydajnością powinien być wpis z wykrzyknikiem > klik w ten wpis > pokaż zrzut z okienka informacyjnego > na dole kliknij w Wyświetl szczegóły w dzienniku > otworzy się dziennik Diagnostics - Performance > w rozwiniętym drzewku kliknij prawym myszki w Działa (pod Diagnostics - Performance) > Zapisz wszystkie zdarzenia jako > Zapisz na pulpit. Spakuj w zip i wstaw tu: http://www.zippyshare.com > daj linka. Sprawdzimy kody błędów.

Być może sterowniki nie są w 100% zgodne z WDDM, lub w tle działa zbyt wiele aplikacji…

Ok, zrobiłem co trzeba: 

Dziennik nic nie wnosi do sprawy - klasyczna 500.

Tu bardziej chodzi o pamięć GPU i o DWM (Menedżer okien pulpitu) : http://windowsexplored.com/2011/12/08/exploring-video-graphics-performance-event-ids-500-and-501/


 

Start > Opcje zasilania - masz ustawione Wysoka wydajność ? > ustaw Zrównoważony > Zmień ustawienia > Zaawansowane > Zarządzanie energią procesora : Min = 5% , Max = 100% Zastosuj

Nic nie zmieniałem w ustawieniach zasilania więc jest na Zrównoważonym. 

Miałem nic nie mówić ale to wygląda na problem z kartą graficzną/sterownikami.

Jaka jest wielkość pliku stronicowania ? Aero (proces systemowy) wcale nie musi obchodzić wielkość RAM czy pamięci karty wideo . Ustaw na sztywno wielkość tego pliku (rozmiar początkowy i maksymalny) na 1,5 wartości RAM i przywróć ustawienia domyślne . Podobnie zachowują się niektóre gry tj. uruchomienie ich bez pliku stronicowania jest niemożliwe lub są kłopoty gdy jest on za mały .

@KAZDAN63 ja mam ustawione na sztywno 2048MB przy 8GB RAM i 2GB VRAM …

Z niczym nie ma problemu , Windows nigdy nie wywalił mi Aero …( choć 500  w dzienniku też mam)

@Łukash

1,5x8=12 (12288 MB) Wykorzystanie pliku stronicowania zależy od programów jakich się używa . Tu nie może być mowy o automatyzmie . Jak tego nie rozumiesz to trudno .