Wyłączające się Aero


(Lukasz13131) #1

Witam. Odkąd zainstalowałem win7 mam problem z wyłączającym się aero. Wyskakuje mi dymek, że albo schemat kolorów przekroczył dozwolony rozmiar pamięci, albo że wydajność komputera jest niska (co jest nieprawdą). Jest jakiś sposób na naprawę tego? 


(MacGregor) #2

Sterowniki? Pamięć została wykryta? Grafika dedykowana czy integra?


(Lukasz13131) #3

Trudno przeczytać post do końca?


(jacek_kiler) #4

A jakie programy działają w tle? Niektóre starsze programy mogą wyłączać Aero. U mnie jakiś program (nie pamiętam jaki) robił dyskotekę z monitora :wink:


(Łukash) #5

Spróbuj tak : Start > prawy klik na Komputer > Właściwości > Zaawansowane ustawienia systemu > Wydajność > Ustawienia > zaznacz Niestandardowe > klik w OK

Możesz również ustawić np tak : 


(KAZDAN63) #6

Pamięć wirtualna ?


(MacGregor) #7

Poćwicz pamieć bo w tym poście nie ma nic z moich pytań.


(Lukasz13131) #8

@MacGregor po pierwsze jest podane że jest dedykowana r9 280x, po drugie zadajesz pytania bez ładu. Co znaczy “Pamięć została wykryta?” albo “Sterowniki?” Skoro jest 9GB RAMu wyświetlane w systemie to chyba jest? A sterowniki owszem, są.

@jacek_kiler Jeśli chodziło by o program to został by wyświetlony dymek z innym komunikatem (wiem bo się z tym spotkałem).

@KAZDAN63 Nic nie zmieniałem, system przyznał sobie 9GB i tak zostało.

@Łukash Sprawdzę, dzięki.


(MacGregor) #9

Owszem jest podana karta ale twój procesor prawie na pewno ma swoją zintegrowaną kartę i pytam z której korzystasz domyślnie. W kwestii pamięci chodziło czy system na prawdę używa tego 9GiB? Sterowniki = czy są aktualne.


(Lukasz13131) #10

@MacGregor uważasz mnie za idiotę? Używałbym zintegrowanej gdy mam dedykowaną? No chyba że Ty tak robisz to inna sprawa. Tak, sterowniki najnowsze.


(MacGregor) #11

Chciałem pomóc ale skoro tak stawiasz sprawę… Z mojej strony EOT.


(Łukash) #12

Start > Komputer > Właściwości > Indeks wydajności systemu > Narzędzia zaawansowane > u góry pod Problemy z wydajnością powinien być wpis z wykrzyknikiem > klik w ten wpis > pokaż zrzut z okienka informacyjnego > na dole kliknij w Wyświetl szczegóły w dzienniku > otworzy się dziennik Diagnostics - Performance > w rozwiniętym drzewku kliknij prawym myszki w Działa (pod Diagnostics - Performance) > Zapisz wszystkie zdarzenia jako > Zapisz na pulpit. Spakuj w zip i wstaw tu: http://www.zippyshare.com > daj linka. Sprawdzimy kody błędów.

Być może sterowniki nie są w 100% zgodne z WDDM, lub w tle działa zbyt wiele aplikacji…


(Lukasz13131) #13

Ok, zrobiłem co trzeba: 


(Łukash) #14

Dziennik nic nie wnosi do sprawy - klasyczna 500.

Tu bardziej chodzi o pamięć GPU i o DWM (Menedżer okien pulpitu) : http://windowsexplored.com/2011/12/08/exploring-video-graphics-performance-event-ids-500-and-501/


 

Start > Opcje zasilania - masz ustawione Wysoka wydajność ? > ustaw Zrównoważony > Zmień ustawienia > Zaawansowane > Zarządzanie energią procesora : Min = 5% , Max = 100% Zastosuj


(Lukasz13131) #15

Nic nie zmieniałem w ustawieniach zasilania więc jest na Zrównoważonym. 


(MacGregor) #16

Miałem nic nie mówić ale to wygląda na problem z kartą graficzną/sterownikami.


(KAZDAN63) #17

Jaka jest wielkość pliku stronicowania ? Aero (proces systemowy) wcale nie musi obchodzić wielkość RAM czy pamięci karty wideo . Ustaw na sztywno wielkość tego pliku (rozmiar początkowy i maksymalny) na 1,5 wartości RAM i przywróć ustawienia domyślne . Podobnie zachowują się niektóre gry tj. uruchomienie ich bez pliku stronicowania jest niemożliwe lub są kłopoty gdy jest on za mały .


(Łukash) #18

@KAZDAN63 ja mam ustawione na sztywno 2048MB przy 8GB RAM i 2GB VRAM …

Z niczym nie ma problemu , Windows nigdy nie wywalił mi Aero …( choć 500  w dzienniku też mam)


(KAZDAN63) #19

@Łukash

1,5x8=12 (12288 MB) Wykorzystanie pliku stronicowania zależy od programów jakich się używa . Tu nie może być mowy o automatyzmie . Jak tego nie rozumiesz to trudno .