Wyłączające się programy, migoczący obraz

Witam

Mam problem ze swoim sprzętem. Mianowicie posiadam od 3 dni nowe “flaki” komputera. Posiadam również 2 systemy - Windows 7 32-bit i Windows XP 32-bit. Do dzisiaj prawie wszystko było dobrze, poza tym, że podczas grania w gry (najczęściej przy jakichś filmikach) obraz drgał - piksele widocznie drżały w poziomie, przez co obraz był lekko “poszarpany”. nie było tak cały czas a jedynie co kilka minut.

Dzisiaj jednak próbowałem na Win7 wejść do pewnej gry online i po zalogowaniu na konto, kiedy miał pokazać się świat gry… komputer się zrestartował. Przy kolejnej próbie to samo. Wszedłem na XP i również się zrestartował. Wyłączyłem go na kilka minut i po jakimś czasie znowu spróbowałem z pozytywnym skutkiem (w końcu). Od tej pory jednak aplikacje takie jak ipla czy skype wyłączają mi się samoczynnie kiedy tylko ma pokazać się film/przekaz z kamery.

Mój sprzęt to: Płyta główna GIGABYTE GA-MA770T-UD3, Procesor AMD Phenom II X6 1090T Black Edition 3,2 GHz, RAM - 4 x 2GB Elixir 1333 CL9, grafika Gainward GF GTX 460 Golden Sample 256bit/2048MB GDDR5, dyski 2 x WD (250GB i 1TB) oraz zasilacz Modecom FEEL III 500W, karta sieciowa “noname” i dzwiękówka Sound Blaster X-Fi

Może ktoś wie w czym problem / doradzi mi co mam sprawdzić?

zasilacz Modecom FEEL III 500W

czarna lista :slight_smile:

pewnie daje złe napięcia… nie znam się na tym bdb a więc niech jeszcze się inni ludzie wypowiedzą.

moim zdaniem zasilacz do wymiany :slight_smile:

Nie wiem czy już wymieniłeś ten zasilacz jak nie to zrób to co prawda mała szkoda będzie jak spali się zasilacz ale nie zapominaj że ten zasilacz przy takim sprzęcie może spalić ci połowę podzespołów.Też kiedyś składałem kompa i zasilacz wziąłem najtańszy bodajże TAKE ME HIT czy jakoś tak był z obudową.Czasami komputer nie chciał się nawet włączyć po restarcie ale to mój przypadek.

Radzę jak najszybciej wymienić zasilacz.Z mojej strony polecam ModXStream pro 600 wat bardzo wydajny i z górnej półki.

Dzięki za odpowiedzi, potwierdziliście moje domysły (troszkę przeglądałem internet, znalazłem podobne przypadki - tylko podobne - więc napisałem swój temat). Zasilacz został więc uprzednio zamówiony. Dokładnie to Cooler Master ATX GX 650W 80Plus single 12V rail. Boję się teraz uruchamiać kompa, żeby nie popalić wszystkiego (szkoda by było nowych gratów), więc do tego poniedziałku czy wtorku jak najmniej przy nim spędzę. Oczywiście temat cały czas otwarty, może ktoś dorzuci coś nowego od siebie :slight_smile:

zasilacz robi dobre wrażenie ale nie wiem jak sprawują się zasilacze od coller master ale z tego co widzę raczej da rade