Wyłączający i nie włączający ponownie aero glass w windows 7


(Kuba Bielicki) #1

Witam

Mam dość irytujący problem związany z Aero w Windows 7. Otóż jak dobrze pewnie dobrze wiecie przy uruchamianiu niektórych starszych programów system wyłącza powłokę Aero Glass. Tak jest od czasów Windows Vista. Problem w tym że w momencie kiedy posiadałem zainstalowaną Vistę i kończyłem pracę z takim starszym programem Glass włączał się samoczynnie z powrotem. Niestety w Windows 7 coś takiego nie następuje :frowning: . Mój konkretny przypadek to kultowa gra Baldur's Gate 2. Odpalałem ją w Viście bez problemu, faktycznie wyłączała się przeźroczystość ale po powrocie do pulpitu efekty wracały. W siódemce przeźroczystość nie wraca, pozostaje uruchomiony styl Aero Basic. Zaznaczam że posiadam aktualne sterowniki (ze sterownikami grafiki na czele) jak również wszystkie poprawki do systemu. Czy ktoś miał podobny problem i się z nim uporał? Od tygodnia przeszukuje internet aby znaleźć rozwiązanie ale bez skutku.

Pozdrawiam,

Kuba


(Semtex) #2

Może na początek sprawdź w Menadżerze zadań po zakończonej grze czy nie pozostaje jakaś uruchomiona usługa po niej,jeżeli jest to "ubij" ją ręcznie.W usługach sprawdź czy "Kompozycje" są ustawione na "Automatycznie".


(Kuba Bielicki) #3

Obie rzeczy już sprawdzałem. Nic nie pozostaje w procesach a kompozycje uruchamiane są automatycznie. Jakieś inne propozycje?