Wyłączający i nie włączający ponownie aero glass w windows 7

Witam

Mam dość irytujący problem związany z Aero w Windows 7. Otóż jak dobrze pewnie dobrze wiecie przy uruchamianiu niektórych starszych programów system wyłącza powłokę Aero Glass. Tak jest od czasów Windows Vista. Problem w tym że w momencie kiedy posiadałem zainstalowaną Vistę i kończyłem pracę z takim starszym programem Glass włączał się samoczynnie z powrotem. Niestety w Windows 7 coś takiego nie następuje :frowning: . Mój konkretny przypadek to kultowa gra Baldur’s Gate 2. Odpalałem ją w Viście bez problemu, faktycznie wyłączała się przeźroczystość ale po powrocie do pulpitu efekty wracały. W siódemce przeźroczystość nie wraca, pozostaje uruchomiony styl Aero Basic. Zaznaczam że posiadam aktualne sterowniki (ze sterownikami grafiki na czele) jak również wszystkie poprawki do systemu. Czy ktoś miał podobny problem i się z nim uporał? Od tygodnia przeszukuje internet aby znaleźć rozwiązanie ale bez skutku.

Pozdrawiam,

Kuba

Może na początek sprawdź w Menadżerze zadań po zakończonej grze czy nie pozostaje jakaś uruchomiona usługa po niej,jeżeli jest to “ubij” ją ręcznie.W usługach sprawdź czy “Kompozycje” są ustawione na “Automatycznie”.

Obie rzeczy już sprawdzałem. Nic nie pozostaje w procesach a kompozycje uruchamiane są automatycznie. Jakieś inne propozycje?