Wyłączający się ASUS Smart Gesture

Witam!

 

Dzisiaj przydarzyło mi si coś nietypowego. Mam notebooka z Asusa od prawie roku. Wszystko dobrze działało, aż do dzisiaj. Po pewnym czasie korzystania nagle myszka przestała się ruszać. myślałam, ze to chwilowa ziewach, bo czasem mi się tak cięło na kilka sekund. Nic jednak się nie działo. Myślałam, że to system m a zwiechę, ale mogłam przewijać stronę strzałkami. Sprawdziłam czy wszystko aktualne. Niby wszystko gra i według menadżera to touchpad działa poprawnie. Uruchomiłam ponownie i odetchnęłam, bo touchpad działał… Jednak tylko na jakąś minutę. Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie nic nie dało. Dalej tylko minutowe działanie po włączeniu. W ukrytych ikonach na pasku jest obrazek touchpada. Zawsze było widać na nim kropkę w zależności od tego jakie akcje robiłam. Teraz jest czerwone kółko z przekreśleniem w środku. Na starszych sterownikach touchpad działa, ale co i rusz obok strzałki pojawia się kółko ładowania i czasem “skacze” o kilka centymetrów. Będę wdzięczna za pomoc. Najpierw wolę jakoś to naprawić samodzielnie zanim pójdę z tym do jakiegoś serwisu.

Marti98

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

naciśnij klawisz “fn” + F9. jest to skrót do włączania/wyłączania touchpada pod warunkiem, że posiadasz zainstalowane sterowniki.

Już miałam pisać, że to próbowałam, ale kliknęłam i o dziwo touchpad zaskoczył. Wcześniej klikałam fn + F9 kilkakrotnie, bo to pierwsze co znalazłam szukając pomocnych stron w internecie i żadnego efektu nie było. Na razie działa, nic się nie wyłącza, więc najwyraźniej po problemie. Dziękuję za pomoc.  ; )