Wyłączający się dźwięk

Siema :slight_smile:

Od pewnego czasu zauważyłem, że czasami podczas normalnego użytkowania dźwięk wszystkich programów zostaje wyłączony (nie nic słuchać przez słuchawki/głośniki podłączone z przodu lub tyłu kompa) ale w mikserze windowsowym czy w programach muzycznych widać “falę dźwiękową” i nie pojawiają się żadne błędy ani zaciemnione pola przy ustawieniach głośności. Restart kompa pomaga, ale od kilku dni ten problem występuje coraz częściej, szczególnie przy korzystaniu z Audacity (odtwarzanie podczas nagrywania) i w grach na Steamie. Wydaje mi się, że karta dźwiękowa jest poprawnie zamontowana, więc co może być tego przyczyną?

Proszę was o pomoc

Moje karty dźwiękowe:

-ATI High Definition Audio Device

-Realtek High Definition Audio

Może karty przeszkadzają sobie wzajemnie? Możesz spróbować jedną wyłączyć. Można to zrobić poprzez: Start >>> w okno wyszukiwania wpisz Dźwięk i uruchom znalezioną pozycję >>> w oknie, które zostanie otwarte przejdź na kartę Odtwarzanie >>> prawy przycisk myszy na urządzenie dźwiękowe i pozycja Wyłącz.

Żeby potem móc z powrotem włączyć kartę,która jest wyłączona, kliknij prawym przyciskiem myszy na puste miejsce w oknie Dźwięk i wybierz opcję Pokaż wyłączone urządzenia. Następnie prawy przycisk myszy na wyłączoną kartę i opcja Włącz.

W sytuacji kiedy jest problem możesz wejść we wspomniane ustawienia dźwięku i pobawić się opcjami “Ustaw jako urządzenie domyślne”, najpierw dla jednej karty dźwiękowej, a potem dla drugiej, albo na odwrót.

Zobacz temat: vista-nie-dziala-mikrofon-skypie-t489563.html

Powodzenia i daj znać o efektach. Pozdrawiam!

Jej chyba problem rozwiązany, ale poczekam kilka dni zęby się upewnić…

Oczywiście dzięki Adam za pomoc :smiley: Poczytałem post w linku, który mi podałeś i doszedłem do tego, że problemem był mikrofon. Otóż ostatnio podłączyłem kabel z końcówką Jack 6.3 przez przejściówkę do wejścia linowego (dalej tam siedzi) i okazało się, że gdy wyłączyłem wszystkie urrządzenia do nagrywania w oknie ustawień dźwięku, to wszystko wróciło do normy :? Może jakieś zwarcie robił czy coś… Dobra, przynajmniej wiem co było przyczyną, JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI :wink:

@edit

jednak dalej przy używaniu Audacity wywala dźwięk :frowning: aktualizowałem ale nic to nie dało…