Wyłączający się komputer pod wpływem przesunięcia go

(Neverdajek) #1

Witam,

Otóż mam problem z moim nowym komputerem. Kupiłem go 3 miesiące temu i działał bez zarzutów. Jednak jakieś 2 tygodnie temu mój kolega niechcący przesunął go ręką i komputer się wyłączył.

Przestraszyłem się bo przecież to w sumie nowy komputer a nie chciałbym go ciągnąć do gwarancji :frowning: .

Znajomy powiedział że może to być związane ze złym podłączeniem monitora lub kabli do komputera, ale są one na maxa podpięte.

Nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

(Domi122) #2

może złe przymocowanie chłodzenia na procesorze ?

(Shadow645) #3

oddaj na gwarancje. Być może to tylko jakiś kabel się odpiął, ale sam nie sprawdzaj, bo jak uszkodzisz plombe co zrobisz na 100% przy otwieraniu budy, gwarancja skończona takze samemu lepiej nic nie dzialaj!

(Master Piotr) #4

Leczy , mnie taka gwarancja, jak można zakładać plombe na obudowe komputera?! , przeciez każdy komponet osobno ma gwrancje 2 lata, jak mi sie rozwali karta graficzna to chyba wystarczy ze za nosze sama karte graficzna na gwrancje nie? taki troche off topic , ale sie zastanawiam czy sklepy komputerowe mają prawo wogole zakładać taka plombe czy robią klientów poprostu w trombe? rym przypadkowy

(Drawkora) #5

Skąd możesz wiedzieć, że to PC ze sklepu komputerowego. Może zakupił w jakimś RTV/AGD, gdzie komputery są fabrycznie złożone i wtedy gwarancja obejmuje cały sprzęt 24 mies. i należy wysyłać całą "budę".

(Master Piotr) #6

Nie chodziło mi akurat w tym przypadku, tylko ogólnie... co z tego , że są fabrycznie złożone skoro i tak wiadomo , że są to sprzęty różnych producentów?

(pewien user) #7

To może być po prostu wina źle włożonego kabla od zasilacza lub sam zasilacz może nie stykać. chłodzenie procesora, nie będzie na to wpływać.

(Piotrkijak) #8

Oddaj go do serwisu i tyle. Ja jak tak miałem, to powodem był uszkodzony kabel od zasilania mobo.

(ProTofik) #9
  1. Podopinaj wszystkie kable z tyłu komputera. Jak nie pomoże to:

2. Otwórz kompa i podopinaj wszystkie kable i części. Jak boisz się o plombę to:

3. Odeślij na gwarancje. Nic innego raczej nie wymyślimy.

(Neverdajek) #10

Problem był spowodowany tym że kable nie były dobrze podpięte i były tak ze sobą ściśnięte że poprostu nie łączyły, jeszcze na dodatem wisiał tam kabel od nieużywanego głośnika i ten oto kabel powodował zwarcie bo był zepsuty. Dzięki, można zamknąc temat czy coś takiego (nie jestem jeszcze obeznany w forum)