Wyłączający się komputer (przegrzewanie?)

Mam problem z wyłączającym się komputerem. Wyłącza się przy dość dużym obciążeniu (gry). Zasilacz jest 500W ale raczej wykluczam że jest za słaby: mierzyłem +12V (bo tyle idzie na kartę graficzną a ona bierze najwięcej raczej) miernikiem przy obciążeniu (na stałe podłączyłem) i wahało się od 11.98 do 12.05, więc ok. Przypuszczam że to przegrzewanie, ponieważ przy otwartej obudowie jeszcze się nie wyłączył, tylko nie wiem co może się przegrzewać. Przy obciążeniu wszystkie temperatury są max 50C. Podejrzewam zasilacz bo jest tak dziwnie zamontowany z przodu że wydmuch wiatraka jest częściowo zakryty… Czy w ogóle w zasilaczu są czujniki temperatury? Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Dokładnie w którym miejscu ? Wylot ciepłego powietrza z zasilacza powinien być całkowicie odsłonięty.

W zasilaczu nie ma czujników temperatury.

W dobrej klasy zasilaczach są zabezpieczenia termiczne.

Wylot jest w dół w stronę miejsc na montowanie napędów. 1 miejsce jest wolne, a pod nim dvd. W tym wolnym miejscu od góry jest otwór ale mniejszy troche niż wiatrak. Jak obciążę trochę kompa w zamkniętej obudowie to po otwarciu zasilacz jest dość ciepły (tak na moje oko).

Ten raczej nie jest zbyt dobrej klasy, ale pasowały by żeby to było jakieś takie zabezpieczenie, bo jak już się wyłączy to dopiero się włącza po ok 2min.

Faktycznie wygląda to na przegrzanie zasilacza. Jaką posiadasz dokładnie obudowę (rodzaj/model/zdjęcie w środku)?

Czyściłeś może zasilacz w środku z kurzu?

Warto też sprawdzić CPU. Obecnie wszystkie modele się wyłączają w przypadku osiągnięcia określonej temperatury. Ja polecam profilaktycznie program Core Temp - http://www.majorgeeks.com/Core_Temp_d5665.html

Czym mierzyłeś temperatury? Może przekłamane czujniki?

Sorki, że nie odpisywałem długo ale mnie nie było przez weekend…

Obudowa taka jak na tej aukcji: http://allegro.pl/item431810211_king_qu … b_drw.html (prawie taka sama konfiguracja tego komputera).

Temperatury z programu speedfan, ale procek się raczej nie przegrzewa (nie wiem przy ilu się wyłącza ale jak sprawdzałem radiator ręką, to raczej więcej niż 50C nie było)