Wyłączający się komputer-zasilacz

(adrian2534) #1

Witam, mam problem,otóż, od pewnego czasu komputer ot tak się resetuje, na początku pomyślałem, że to wina coolera (boxowego, wymieniłem go, bo i tak działał jakby chciał,a nie mógł) lecz,jak komputer się resetował to się resetuje.Dzisiaj spróbowałem stress testów:

^temp na CPU przy stresie wachała się od 47 do 48°C

<jeśli coś sknociłem przy testach to proszę o nakierowanie mnie,jak takowy test przeprowadzać, nigdy nie bawiłem się w takowe testy.>

Co do zasilacza- Corsair VS Series 450W - i tutaj zaczyna się moja zagwozdka,czytając tematy z podobnym problemem do mojego, to bardzo często ów zasilacz był wymieniany jako ten,który był podłączony do niesprawnych komputerów, i tutaj rodzi się moje pytanie,czy to wina zasilacza (który defacto nie cieszy się dobrą renomą <tak wnioskuje, po lekturze przy wpisaniu frazy “Corsair VS Series 450W resetowanie komputera”> czy to może być coś innego (dla “pełności” dodam,że system,którego używam, to windows 7 64bity, bieżąco aktualizowany).

Z góry dziękuję za pomoc.

(chease) #2

komputer restartuje się podczas uruchamiania jakiś procesów? gier? sprawdzałeś jak wygląda zużycie procesora w menadźerze urządzeń? Kiedy ostatni raz zmieniałeś pastę ?

(Bogdan_G) #3

A nie masz w podglądzie zdarzeń czerwonych errorów systemowych?
Podaj, co pisze we właściwościach błędów.

(adrian2534) #4

Pastę zmieniałem przy zmianie coolera (jakoś 2 dni temu) co do resetowania, to nie ma takowej zasady-potrafi się zresetować po chociażby 5 godzinach grania w league of legends potrafi się zresetować,a czasami po 5 minutach. Czasami potrafił się zresetować po zresetowaniu (to mnie mega zdziwiło) co do zuzycia procesora sprawdzić to “na sucho” czy przy obciążeniu, chociażby grą?

(adrian2534) #5

(chease) #6

Wiesz co znalazłam Twój zasilacz który jest na czarnej liście jeśli chodzi o zasilacze, może on także uszkodzić podzespoły, może powodować spięcia i często puchną kondensatory z doświadczenia wiem że nie opłaca się ich wymieniać, lepiej kupić nowy zasilacz…

(chease) #7

na screenie napisane jest że mogło utracić zasilanie wydaje mi się że zasilacz ma skoki i po prostu wywala Ci kompa, miałam podobnie tylko przy wywalaniu kompa migało światło w domu, wymiana zasilacza i wszystko śmiga

(adrian2534) #8

Czyli rzeczywiście może to być wina zasilacza? kupując go bodaj półtorej roku,myślałem, że Corsair to firma, która jest dość “pewna” a i tez kupując go, nie widziałem negatywnych opinii na jego temat. korzystając z sytuacji, mógłby ktoś polecić mi nie drogi(bo i moje zasoby pieniężne nie są duże) a sprawdzony zasilacz?
CPU:pentium g3258
GPU:gefoce GTX 750
motherboard: MSI B85M-E45 (MS-7817)

(chease) #9

podaj sockel procesora

(adrian2534) #10

Socket 1150

(Marcin1025) #11

Przecież zasilacz masz firmowy.Zostałeś wprowadzony w błąd.

(chease) #12

https://www.bequiet.com/pl/psucalculator tu masz kalkulator

(adrian2534) #13

Wychodzi na to,że nie zawsze markowe “budżetowe” zasilacze zdają egzamin.

@chease
mam lekki problem z wypełnieniem ów kalkuratora otóż nie wiem jakie wartości podać w S-ATA,P-TA, oraz RAM (co do ramu to mam podać ilość kości ? )
no i czy chłodzenie liczyć jako, te na procesor jak i te z obudowy?

(chease) #14

to ilość dysków oraz ilość kości, raczej wszystkie w komputerze. Tzn ja sugeruje że może to być wina zasilacza, może ktoś znajdzie inny błąd? zanim kupisz zasilacz możesz dużo czytać na temat ten w internecie, ew zasięgnąć porady specjalisty. Mój komputer śmigał pół roku, dosłownie śmigał jak szalony a później skoki napięcia, zapach spalenizny i niestety zasilacz do wymiany plus dwie żarówki haha.

(adrian2534) #15

Rozmyślam, nad oddaniem go do serwisu,lecz to wiąże się z dodatkowymi kosztami, a ten zasilacz dziwnie działał (można było usłyszeć jakby wiatrak od zasilacza o coś zahaczał, ale to zbagatelizowałem, aż to tego momentu.)

(chease) #16

Rozkręcales to może aby sprawdzić co w środku, przeczyscic?

(adrian2534) #17

Zrobiłem to wczoraj, przeczyściłem,i teraz nie ma tych odgłosów, zapomniałem kompletnie o sprawdzeniu kondensatorów (mój błąd).

(adrian2534) #18

@chease
Otworzyłem i moim oczom pokazało się to