Wyłączający się komputer. Zbyt wysokie temperatury?

Witam

 

Od dłuższego czasu mam problemy z wyłączającym się komputerem. Problem występuje zwykle przy trochę większych obciążenia np otwarie kilku stron, oglądania filmu, itp. Zainstalowałem program SpeedFan aby sprawdzić temperatury. Poniższy screen przedstawia temperatury przy otwarciu kilku stron internetowych:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8322f56ea3276e99.html

To, że są zbyt wysokie to raczej pewne. Pytanie czego dotyczą te wartość, jakich podzespołów. I co zrobić, aby naprawić problem?

 

Pozdr

Należy kupić sprężone powietrze i po prostu przeczyścić komputer. Problem może też być w zasilaczu, sprawdź czy nie jest na czarnej liście.

komputer czyściłem sprężonym powietrzem ok miesiąca temu więc wątpię żeby to było przyczyną… co do zasilacza to jest on firmy Chieftec więc napewno nie z czarnej listy… temperatury jakich podzespołów są zbyt wysokie?

Pokaż screen z HWMonitor’a/OpenHardware Monitor’a

 

Jaki procek (AMD Athlon 64?)?

tak, procesor AMD Athlon X2 64 3800+. Proszę screen: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5cff63449388335b.html

GPU to chyba karta graficzna, tak? wg SpeedFan’a ona ma największą temp dochodzącą do 60 st C…

Warto pomyśleć o wymianie pasty termo-przewodzącej w GPU. Jako półśrodek można poszukać oprogramowania do GPU i poprzez te oprogramowanie zwiększyć moc wentylatora, oprogramowanie powinno pochodzić z strony producenta Nvidia takie coś posiada, aczkolwiek to półśrodek.

 

 

Pozdrawiam

Hmm… Dziwnie to wygląda, komputer zbytnio się nie przegrzewa, przy 55 stopniach nie powinnien się wyłączyć… Tak jak radził ci kolega spróbuj wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze. 60 stopni dla karty graficznej to całkiem normalna temperatura. 

 

Jak będziesz wymieniał pastę termoprzewodzącą obejrzyj dokładnie płytę główną, i sprawdź czy nie ma popuchniętych ( wypuklonych ) kondensatorów.

Może sprawdź miernikiem napięcie 12v, być może zasilacz nie wyrabia. Jaki masz?