Wyłączający się komputer

Mam ostatnie wielki problem z komputerem. Wyłącza mi się co jakiś czas i nie znam przyczyny. Na pewno nie jest to żaden wirus bo mam dopiero co sformatowane wszystkie dyski.

Tak.

Stwierdziłeś, że psuje się Twój komputer.

A jakieś informacje ?

Co to za sprzęt ?

System operacyjny ?

Jakie konkretnie objawy tego “wyłączania” ?

Nie wypinasz sobie czasem nogą kabla zasilającego ?

CHŁOPIE ! Tu nie ma wróżek :stuck_out_tongue: :lol:

jednak chyba są :slight_smile: :

Tak naprawdę to może być 1000 rzeczy :roll:

Po kolei:

Jaki sprzęt (konkretnie)

Kiedy ostatnio czyściłeś kompa (od środka :slight_smile: )

Jak temp. w stresie ??

Co to konkretnie znaczy ??

Pojawia się jakiś komunikat lub sygnał dźwiękowy czy po prostu sam z siebie się wyłącza ??

Czy po “wyłączeniu” palą się diody power i HDD czy jest ciemno.

Czy po samoistnym wyłączeniu można włączyć kompa czy trzeba odczekać ??

Ludowe mądrości oraz ewidentne dowody posiadania daru jasnowidzenia -> KOSZ

Hm. Co ja wiem o swoim komputerze? Nie znam się zbyt na nich wiem że mam Pamiec 512 a Dysk 160GB…poza tym mam Windows XP Profesional…

A konkretne objawy wyłączania? Po prostu! Siedze na komputerze, słucham muzyki i nagle PYK! Wyłączył się. Gdy go włączam to jest tak jakbym go zresetowała czyli poszukuje błędów.

Poza tym nie jestem chłopem!

Złączono Posta : 10.10.2007 (Sro) 18:38

Kompa od środka nie czyszcze bo jest zaplombowany i go nie otwierałam, poza tym dałam go juz raz do gwarancji w lipcu i mi debile tak naprawili ze sie wlasnie teraz wyłącza ;/ A temperatura to nie wiem ?

Nie ma żadnego komunikatu. Po prostu działa, działa i nagle gaśnie. Po wyłaczeniu jest ciemno. Tak jak normalnie wyłączony komputer. Po samoistnym wyłączeniu mozna od razu włączyć kompa ponownie.

Skoro jest na gwarancji to po prostu oddaj go do serwisu.

Tu nie pomoże format czy czyszczenie rejestru.

Te objawy to ewidentnie wina hardware.

Wybacz, ale wróżką nie jestem

W pierwszym poście nie pisał w rodzaju żeńskim a że większość forumowiczów to faceci więc z przyzwyczajenia…

Tylko oni mają taki świetny serwis ze jak dam komputer do naprawy to mi za miesiac oddadza ;/ im chyba trzeba powiedziec co jest przyczyna bo tam tacy ludzie pracuja co sie chyba na niczym nie znają ;/

do ciebie nie mam pretensji bo pisałeś tylko z koncówką eś a alekss nazwal mnie CHŁOPEM :wink: ale spoko luz ;]

Trudno

Jeżeli komp jest jeszcze na gwarancji to nie ma co kombinować.

No może jeszcze też być za duża temp. ale jak już mówiłem

czyli jeden wniosek :mrgreen: jak ktoś się zna to rzadko kiedy coś mu się w komputerze psuje - sorry :slight_smile: ale takie są fakty.

a co do tematu to

Albo np stukanie twardego dysku chwilę przed resetem ? (bardzo specyficzny dźwięk)

Złączono Posta : 11.10.2007 (Czw) 21:11

aha taka moja propozycja. Jest coś takiego jak “pomoc zdalna” myślę że spokojnie możesz zaufać ludziom z tego forum i wysłać komuś zaproszenie pomocy zdalnej żeby sprawdził czy wszystko ok z Twoim komputerem. Wszystko jest bezpieczne a zresztą nikt bez pozwolenia nie będzie oglądał co masz na tym komputerze tylko pogrzebie po systemie i tyle - pomyśl nad tym :slight_smile:

jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze trafiłem jeśli żle to muwcie A TERAZ O MOJM PROBLEMIE ODRAZU PISZE ZE MAM WINXP Z SP2 A PC TO LAPTOP A TERAZ PROBLEM JAK WYŁĄCZAM PC

1 WYLOGOWYWANIE Z SYSTEMU - tu jest normalnie

2 pokazuje mi sie trwa zamykanie systemu windows i tak z 10 do 20 minut i nic pc cały czas pracuje POMOCY

3 musze wyjmować baterie z pc i boje śie o zwarcie

jak to zrobić zeby działało normalnie ???

==========================

Przeczytaj sobie regulamin odnośnie stosowania pewnych kolorów.

Nie krzycz. Wyłącz caps locka jak pisze.

Monczkin

To nie jest do konca prawda bo kiedys kupilam komputer i przez 4 lata dzialal poprawnie…a ten nowy sprzet…jak widac…półtora roku minelo i jakies problemy.

to się wyklucza :P.

przeinstaluj system.

Złączono Posta : 12.10.2007 (Pią) 12:09

masz rację to nie jest w ogóle prawda, sprzęt elektroniczny nie jest niezniszczalny i zawsze może się z nim coś stać, nie ulega wątpliwości jednak, że wiedza jest potrzebna by wiele niepotrzebnych sytuacji wykluczyć (chociażby dobór odpowiedniego zasilacza). parę lat temu firmy produkujące sprzęt elektroniczny bardziej się przykładali do jakościowej produkcji ale i produkty były prostrze w swojej budowie i nie zawierały wielu technologii znanych dzisiaj. dzisiaj fabryki są nastawione na produkcję ilościową a nie jakościową.

czy to jest jedyne wyiśćie ? a laptop to jusz nie pc ? co mogło spowodowac mój problem ?

być może wiesza się jakaś usługa systemu windows uniemożliwiająca jego zamknięcie.

PC to jest komputer osobisty zalicza się do niego laptop, palmtop i desktop czyli inaczej komputer stacjonarny.

Nie pisze się jusz tylko już, nie muj tylko mój.

a nie wiesz jaka ? dodam ze czyszcze go ze śmieći odkurzaczem jak sprawdzić te usługi systemowe ?

przeczytaj tutaj

http://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_stacjonarny

laptop, palmtop to są urządzenia mobilne. właściwie można je nazwać PC-tami ale mobilnymi. przyjeło się ogólnie że PC to stacjonarka a przenośny to laptop, notebook. :stuck_out_tongue:

jak sprawdzić te usługi systemowe ?

A ty tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_osobisty

Zobacz tam gdzie pisze Typy komputerów osobistych :stuck_out_tongue:

to jusz wiem ale jak sprawdzić te usługi systemu ?