Wylączajacy sie komputer

Witam. Mam pewien problem, otóż mój komputer restratuje się po włączeniu, ma to miejsce jakieś 10-15 s od startu. Monitor w tym czasie jest “w czuwaniu”. Komputer ma 2,5 roku, lecz była w nim wymieniana płyta główna oraz naprawiana karta graficzna (karte dostałem do użytku wczoraj), Komp pochodził 1 dzień i po normalnym wyłączeniu nie chce już odpalić. Jutro oddam go znajomemu informatykowi, ale chciałbym wiedzieć co jest o ile to możliwe. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

PS: karta GeForce 8500 GT, reszty nie pamiętam. W razie potrzeby napisze.

martin770 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Możliwe że jakieś kondensatory nie stykają. Miałem podobny problem ale tylko na zimnym komputerze (wieszanie lub reset), bo na ciepłym było ok. Możesz spróbować go nagrzać i zobaczyć co się dzieje, jak to samo to trzeba sprawdzać po kolei. Zaczął bym od RAMu MemTestem (BTW. Jak masz kilka kości RAMu to wyrzuć jedną i odpal, potem kolejne).

Znalazłem w internecie temat o podobnym problemie jak ja i tam najprawdopodobniej był winny zasilacz. Był to zasilacz ten sam co mój czyli:

Colorsit 480W

Dodane 02.08.2010 (Pn) 19:59

Kupiłem nową karte graficzna GF9600, zamontowałem i dzieje sie to samo co wczesniej. Proszę o pomoc…