Wylączajacy sie komputer

(Martin770) #1

Witam. Mam pewien problem, otóż mój komputer restratuje się po włączeniu, ma to miejsce jakieś 10-15 s od startu. Monitor w tym czasie jest “w czuwaniu”. Komputer ma 2,5 roku, lecz była w nim wymieniana płyta główna oraz naprawiana karta graficzna (karte dostałem do użytku wczoraj), Komp pochodził 1 dzień i po normalnym wyłączeniu nie chce już odpalić. Jutro oddam go znajomemu informatykowi, ale chciałbym wiedzieć co jest o ile to możliwe. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

PS: karta GeForce 8500 GT, reszty nie pamiętam. W razie potrzeby napisze.

martin770 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(ra-v) #3

Możliwe że jakieś kondensatory nie stykają. Miałem podobny problem ale tylko na zimnym komputerze (wieszanie lub reset), bo na ciepłym było ok. Możesz spróbować go nagrzać i zobaczyć co się dzieje, jak to samo to trzeba sprawdzać po kolei. Zaczął bym od RAMu MemTestem (BTW. Jak masz kilka kości RAMu to wyrzuć jedną i odpal, potem kolejne).

(Martin770) #4

Znalazłem w internecie temat o podobnym problemie jak ja i tam najprawdopodobniej był winny zasilacz. Był to zasilacz ten sam co mój czyli:

Colorsit 480W

Dodane 02.08.2010 (Pn) 19:59

Kupiłem nową karte graficzna GF9600, zamontowałem i dzieje sie to samo co wczesniej. Proszę o pomoc…