Wyłączający się komputer

Dzień dobry. Przejdę od razu do sedna. Kupiłem ostatnio komputer i wszystko było okey. Dziś planowałem trochę poszperać w dark webie. Kupiłem licencje na norda VPN i pobrałem aplikacje Tor.
po zakończeniu chodzenia po stronkach chciałem wyłączyć VPN ale zauważyłem że zapomniałem zmienić IP i nie przejmował bym się gdyby nie fakt że po jakiś 3 godzinach wyłączył mi się komputer(miał zasilanie ponieważ ledy się ciągle świeciły ). Od razu potem włączyła mi się akualizacja windows . Wiem nic dziwnego ale spotkało mnie już to drugi raz a mam zakualizowany system wiec od razu sprawdziłem komputer Windows defenderem i po wyjęciu ethernetu przeskanowałem system który nic nie wykazał szukam pomocy bo wina przegrzewających się pod zespołów nie wchodzi w grę ponieważ sprawdziłem wszystkie podzespoły i wszystko jest ok. Czy to może być atak hakerski czy może być to wirus którego nie ma jeszcze w bazie albo coś co pominąłem ( kabel od zasilania działa i nie był wypięty). Z góry dziękuje za pomoc

Tak.

co masz na mysli mówiąc tak

Tak może być to wirus, może być to równie dobrze cokolwiek innego. Jeżeli jako antywirusa używasz Windows defendera to prawdopodobieństwa wzrasta wykładniczo, ale jak pisałem może być też co innego.

zauważyłem że moj komputer sie wyłącza gdy chce zagrać w rainbow six siege wiec przeinstaluje go bo może to wina po protu tej gry

Z niektórymi wymuszonymi aktualizacjami w Windows 10 tak jest. Pobierają się samoczynnie, instalują a potem następuje samoczynny restart komputera. Wszystko to zalezy jak masz ustawione godziny aktywnego użytkowania https://jaklatwo.pl/jak-latwo-wylaczyc-automatyczny-restart-komputera-w-systemie-windows-10/

byłem już strasznie zdenerowawy i przywróciłem komputer do ustawień fabrycznych i chyba sie pozbyłem problemu