Wyłączający się komputer!

Witam ! Może ktos z forumowiczów mi pomoże ! O co chodzi : ostatnio mam problemy z komputerem. Właczam go, wchodzi do Windowsa i po jakis 10min wyłącza sie sam i pokazują się rózne komunikaty np :

  • MACHINE_CHECK-EXCEPTION

  • DRIVER_CORRUPTED-MMPOOL

  • MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS

Potem parę razy trzeba włączaći wyłączać komputer by sie włączył. Czasem wyskakuje okno z komunikatem że poprzednio Windows nie został poprawnie wyłączony i jest pare opcji do wybory :

  • uruchom Windows normalnie

  • uruchom w trybie awaryjnym

  • uruchom w ostatniej dobrej konfiguracji itp

Pomaga tylko jak uruchomie go w trybie awaryjnym, po wejściu do Windowsa zaraz go wyłączam i włączam z powrotem komputer. Na 10 razy 3 razy sie włączy ! Trzeba znów włączać, wyłączać i tak w kółko. Za któryms razem uruchomi się ! Popracuje z godzinke i znów sie sam od siebie wyłącza i znów trzeba robic to co opisałem wyżej !

Wytypowałem 4 źródła problemów :

  • płyta główna

  • RAM

  • procek

  • zasilacz

Wg Was co to może byc ?

Dzięki serdeczne

Posiadany mój sprzęt :

płyta główna : GigaByte GA-K8NF9 Ultra nForce4Ultra

karta graficzna : Giabyte GeForce 6600 Silent

zasilacz : Chieftec 350W

procesor : AMD Athlon 64 3000 socket 939

pamieć : 4x 256MB 400 Mhz DDR

system : Windos XP SP2

Zasilacz troche słaby jak na taki sprzęt, kup Fortrona 350W z allegro. I ram może zamiast 4x 256 to lepiej by było 2x 512? Sprawdź temperatury, może sie coś grzeje, wszystko dobrze podłączone w kompie ?

Sądzę że to wirus a właściwie chyba trojan (nie zapamiętałem typu). Miałem ostatnio na dwóch komputerach identyczny problem. Użyłem Spyboota i pomogło radykalnie! Miałem tylko problem, żeby doprowadzić do końca wyszukiwanie przez Spybota, bo komputer się wyłączał. Ale jakoś się w końcu udało.