Wyłączający się laptop - ATIV Book 2 NP270E5V-X01PL

Witam.

Po roku korzystania z komputera, raz podczas normalnej pracy mi się wyłączył, potem wyłączał się  po 2 h( około) użytkowania, jednak nie dawno go czyściłem, więc nie przejmowałem się zbytnio wyłączniem. Dopiero po 4 lub 5 wyłączeniu kiedy stało się to już zbyt częste, windows 7 wyświetlił komunikat o bateri, coś w stylu, że należy rozważyć jej wymianę.

Wtedy wyjąłem baterie i chciałem sprawdzić, czy się nie będzie wyłączał, jednak dalej to samo. Rozkęciłem więc go, wszystko było czyste i nie zakurzone, wizualnie wszystko wydawało się ok. Złożyłem go, jednak kolejny raz się wyłączył. Ściągnąłem program Everest do sprawdzenia temperatur. Zaraz po starcie temp( z tego co pamiętam k. graficznej i płyty głównej ) była ok 70-80 stopni. A po chwili działania już nawet do 100 dochodziła i wtedy się wyłączał. Znalazłem w sieci, że te temperatury są za wysokie, jako, że komp był czysty to dziś wymieniłem w nim pastę pod CPU i GPU. Jednak dalej się wyłącza. Nie zdążyłem nawet wlączyć systemu i sprawdzić temperatur po zmianie pasty. Jak dotknąłem okolic GPU to były bardzo gorące.

Mój laptop to

ATIV Book 2 NP270E5V-X01PL

 

Wygląda na to, że nie działa chłodzenie.

wiatraczek chodzi, pasta zmieniona, nic nie zakurzone, więc co może być nie tak ?

Sprawdziłeś czy włożyłeś wtyczkę 3-pinową od wiatraka to może powodować wyłączane systemu albo problem z wentylatorem

Tak jest włożona.