Wyłaczający się modem ZTE ZXDSL 852

Witam. Mam Neostrade 1024mb i mam problem z modemem. Bardzo często się wyłącza. Modem jest taki jak w temacie czyli ZTE ZXDSL 852. Modem wymieniany był już raz z tego samego powodu i teraz jest tak samo. Wyłączają się wszystkie diody i musze od nowa właczyć komputer zeby korzystać z internetu. Prosze o pomoc.

Możliwe że komputer wyłącza porty usb w celu oszczędzania energii :slight_smile:

Zrób tak

Panel Sterowania>System>sprzęt>menadżer urządzeń>kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej>

i w każdym ustawiasz właściwości>zarządzanie energią i odznacz Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii :smiley:

Jeżeli to nie pomoże… to możliwe że masz uwalony modem. Ja bym jednak radził zadzwonić do pomocy technicznej Neostrady :wink:

mam odznaczone i niestety nic to nie daje ;/

Jaki masz system operacyjny Jeżeli masz Windows Vista to pobierz sterowniki przeznaczone do tego modelu z strony TP Jaka jest odległość od centrali Proponuje pożyczyć modem SAGEM Fast 800 i przetestować czy będzie usterka nadal występowała, Jednak tutaj coś będzie z błędnym wykrywaniem sprzętu zrób świeżą instalacje systemu lub przywróć system do momentu gdy działał prawidłowo modem zainstaluj modem i wtedy zobaczysz nie tak dawno spotkałem się z podobnym problemem zawinił System operacyjny “był skopany”

Sprawdź, jeszcze, czy we właściwościach tego połączenia nie masz ustawionego automatycznego rozłączania po określonym czasi ebezczynności, oraz w przypadku, gdy połączenie nie będzie potrzebne.

Aaa znam ten ból, koszmar. Z tym samym problemem męczę się przy kompie sąsiada, z tym że on ma Orange Freedom, jednak modem ten sam. Wszystko jest super, aż w pewnym momencie gasną diody i wyskakuje komunikat “Brak modemu”. Muszę wówczas wyjąć kabel z USB i wetknąc spowrotem by na nowo urządzenie zostało wykryte. Próbowałem różnych metod, poczynając od wyłączania opcji oszczędzania energii, poprzez instalację dodatkowych sterowników z płyty instalacyjnej do modemu [zalecane w przypadku gdy płyta główna działa na chipsecie VIA i występują takie problemy], instalację SP2 [wcześniej był SP1], w ogóle reinstalację całego systemu Win XP, próbowałem znaleźć sterowniki konkretnie do płyty głównej asusa, niestety na stronce były tylko do grafiki i audio [ale tez poinstalowałem], podobnie z resztą jak znalezione sterowiki do nowszego VIA USB [może zbyt nowe, przez co niezintegrowane, gdyż to nie pomogło]. Co ciekawe ten sam modem działa bezproblemowo na innych kompach, a z kolei na tym “felernym” kompie bez zarzutu śmiga mój stary modem od neostrady - speed touch.

Zakładam, ze to wina kontrolera USB, który z jakichś powodów odcina akurat ten modem [drukarka na tych portach działała też dobrze]. Ale już nie wiem co z tym zrobić :frowning:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=2&t=251989&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Jedyny sposób to wymienić modem na np Sagem Fast 800.