Wyłączający sie monitor podczas gry

59 to nie jest dużo. Jak jeszcze miałem P4 na luzie przekraczał 60, w stresie 70. Nie jest to opinia eksperta, ale imo jednordzeniowce intela tak mają.

lol proc max 39-42, wyszysc kompa.

ODŚWIEŻAM

Wyczyściłem każdy zakątek komputer, ale problem istnieje nadal…

W dniu 19.06.2008 , o godzinie 15:43 został dopisany post przez hatake.kakashi

#ODŚWIEŻAM

płytka sprawdz tranzystory

lukasz_xd , chyba kondensatory, na płycie głównej (czy nie wylały lub spuchły).

A pomyłka :slight_smile: :oops: tak o kondensatory chodzi :slight_smile: Jakby się wylały to pewnie w ogóle by niedziałała płyta główna ale niech sprawdzi.

Wszystko jest w porządku… A możliwe jest że mam za słabego procka i dlatego mi sie wyłącza??

Nie

Proponuję ściągnąć Speedfana, włączyć go. Następnie uruchom program Orthos

i niech chodzi. Sprawdzaj temperaturę procesora w speedfania (jakie uzyskujesz temperatury i jak zmieniają się napięcia). Jeżeli zresetuje się tzn, że procesor przegrzewa się.

Nie kapuje ale to szczegół… xD

hatake.kakashi , czego nie kapujesz? Chodzi mi oto czy procesor się przegrzewa.

Włączasz speedfana, w którym monitorujesz temperaturę (niech chodzi), potem Orthos (tam dajesz na start), który obciąży komputer. W tym momencie rozpoczynasz obserwację temperatur i napięć, co się z nimi dzieje.

Przeciętna temperatura procesora bez obciążenia to 45 stopni a z obiciążeniem około 70 stopni… Napięcia zaraz podam…

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 21:27 został dopisany post przez hatake.kakashi

Aaaaaaaaaaaaa! !!

A jakie efekty uzyskałeś, oprócz mocno zaakcentowanego zdenerwowania, tzn co się wydarzyło (z temperaturami, napięciami, a może restart)?

Eeeeee, co?? xD Normalna temperatura procka bez obciążenia to 45 stopni a z obciążeniem to około 70 stpni, a kiedy wyłącze ORTHOS’a temperatura spada do 56 stopni i tak zostaje dopoki nie włącze Metina, a po włączeniu temperatura wynosi około 68 stopni i po kilku minutach gry monitor sie wyłącza… aa na napięcia nie patrzyłem…

W dniu 22.06.2008 , o godzinie 10:05 został dopisany post przez hatake.kakashi

Napięcia po obciążeniu sie nie zmieniają… jedynia +12V przeskakuje z 11,07V na 10,04V

Hmmm… To jest za mało… Możliwe że dlatego masz te problemy… Podaj jaki masz zasilacz i pewnie będize trzeba wymienić. Podaj jeszcze inne napięcia po tym “przeskoczeniu”.

Sprawdź w biosie, jakie Masz podane napięcia (aż przydałby się miernik). Minimalne napięcie +12V dla ATX wynosi +11.40V

(tu możesz mieć odpowiedź).

… Jaki mam zasilacz? Czyli że co firma czy co ?? :stuck_out_tongue:

Firma+moc

Napięcia:

beztytuuys4.jpg

W dniu 22.06.2008 , o godzinie 10:21 został dopisany post przez hatake.kakashi

Zasilacz firmy “Seven” Napięcie: 250V - AC - 50Hz

Nie napięcie, tylko moc (W). Ale firma to nienajlepsza…