Wyłączający sie monitor podczas gry

Siemka, mam taki problem że gdy gram w Metina 2 albo Grand Theft Auto:San Andreas po mniej więcej 10 min grania wyłącza mi sie monitor… Moja karta graficzna to GIGABYTE Radeon 9200 Series… PROSZE O POMOC WRĘCZ BŁAGAM NIECH MI KTOŚ POMOŻE ![-o<

Najpierw pytanie, czy monitor się wyłącza, czy komputer zawiesza?

Drugie, to podaj całą konfigurację komputera, w tym zasilacz (producent/moc).

wejdź w Panel sterowania > wydajność i konserwacja > opcje zasilania > Wyłącz monitor ustawiasz na Nigdy.

Jak to nie pomoże to przeinstaluj tery do grafy. Najnowsze stery

Też coś takiego miałem, niestety to była wina płyty głównej (jeżdziłem na serwis z kartą graficzną na innymkompie nic jej niebyło, potem doszłem że została mi tylko płyta główna no i komp=kosz), zainstaluj nowe sterowniki.

Wyjmij kartę i włuż do slotu agp

potem sprawdz temperaturę podczas grania, albo w 3dmarku03 jak przekroczy 70-80C to znaczy że niewyrabia już

Najpier wyłącza sie sam monitor słychać dźwięki gry a potem juz nic tak jakby sie wyłączył ale komputer jest włączony…

A drugie to poźniej napisze bo mi sie śpieszy :stuck_out_tongue:

A zwiększałeś FSB? Miałem tak jak zwiększyłem, a napięcie na ram’ach pozostało normalne

FBS?? Czyli że co?? Wiesz zielony jestem :stuck_out_tongue:

Może inaczej: podkręcałeś procesor lub coś innego ??

CZy robiłeś o/c podkręcałeś procka??

Nie bo sie na tym nie znam :slight_smile:

Chyba nie podkręcał, jeśli nie wie co to jest :slight_smile:

A może po prostu Ci się karta graficzna przegrzewa i się wyłącza? Jesteś pewien, że masz dobre chłodzenie podzespołów i obudowy?

hatake.kakashi , podaj konfigurację komputera. Potem ściągnij Everest ultimate Uruchom i w programie w komputer->czujnik będą podane temperatury i napięcia. Podaj je.

Przeinstalowałeś stery?? Najnowsze podałem Ci w moim 1 poście.

Czyli że co płyta główna itp… czy co?? xD

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 21:55 został dopisany post przez hatake.kakashi

Ściągnołem stery ale nie moge zainstalować… Pokazuje mi sie takie cuś:

I te temperatury i wartości napięć:

beztytuuew7.png

beztytuuew7.1ee65bea31.jpg

Ściągnij to. potem przeinstaluj stery i na koniec zainstaluj to

Procesor ma 59? Trochę za dużo. Był on wtedy obciążony na maksa? Zastanów się nad wydajnością systemu chłodzenia twojej obudowy. JEżeli nie masz radzę Ci dokupić wiatrak do tyłu i zamontować go na wyciąg. A temperatura GPU? ściągnij speedfan’a (http://www.almico.com/speedfan434.exe) i obciąż kompa na maksa i jak najszybciej po 10min. zrób screena z okna głównego programu (włącz program przed obciążeniem).

A może poprostu przeczyść chłodzenie od CPU. Zdejmij radiator, przeczyść go dokładnie, potem wiatrak przeczyść, na koniec nałóż nową paste.

No tak też można. Jak dawno komputer był kupowany/składany/ostatnio czyszczony?

Komputer kupiony 3 lata temu… ostatnio czyszczony byl rok temu…

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 22:55 został dopisany post przez hatake.kakashi

Mam wiatrak zamontowany…