Wyłączający się monitor

Witam , otóż posiadam pewien problem.Gdy próbuje włączyć grę wyłącza mi się monitor,tzn przechodzi tak jak w by w stan hibernacji.Oto cały efekt wszystko inne działa , tzn w słuchawkach słyszę dźwięk , komputer normalnie chodzi.Mam nowy sprzęt , monitor LCD , wszystko powinno śmigać , lecz tak nie jest.Oczywiście nie mam tego we wszystkich grach , lecz w tych które są bardziej wymagające.Dla przykładu podam dwie gry: S.T.A.L.K.E.R - Clear Sky , Gothic 3 - powinno one śmigać bez zarzutów… skoro u mojego kolegi na laptopie działa…komputer posiadam z miesiąc.Monitor trochę starszy ,ale myślę ze jeszcze wszystko z nim w porządku.Problemy zaczęły sie,gdy dostałem ten właśnie nowy sprzęt.Na starym PC (który był słabszy , dlatego nie grałem w takie gry) nie było tego typu problemów.Oczywiście grałem na tym starym sprzęcie tez w takie gry które jak dla niego było wymagające i to sporo,lecz takowego problemu nie zauważyłem.Zauważyłem tez ze grając w S.T.A.L.K.E.R.A czasami coś sie zatnie,i słychać tylko dźwięk , a po chwili reset.Czasami jest tez taka sytuacja , że gram , gram a tu nagle monitor gaśnie , komputer sie resetuje.Sytuacja jest w gothicu o tyle dziwna ,ponieważ gdy włączam grę,nic sie nie pokazuje tzn. słychać dźwięk w słuchawkach wszystko pracuje,ale monitor nie(przechodzi w stan hibernacji).Proszę o pomoc,nie wiem o co chodzi,źle coś ustawione od nowego czy co…

PS. Do moderatorów , nie wiedziałem w jakim temacie to napisać , jeśli zły proszę o przeniesienie.

Jaki masz system, płytę główną, kartę graficzną ??

Nie wiem czy to ważne ale jak pytasz to odpowiem. A wiec System: winXP oryginał SP3 , płyta główna: GIGABYTY S-Series EP31-DS3L,Karta graficzna: Ati Radeon 4800 HD (pci-E). Dodam ze wszystko nowe,zaledwie 1miesiac.

DODAM TAKŻE TEMPERATURY:

płyta główna: 28°C

Procesor: 43°C

Dysk Twardy: 40°C

#edit… POMOŻE KTOŚ?

Dodane 04.02.2009 (Śr) 16:05

No widzę , że nikt nie chce pomóc :frowning:

Mam natomiast kolejne pytanie,co zrobić ,gdy co jakiś czas wyskakuje, że znaleziono wirusa w C:\System Volume Information … wyskakuje on szczególnie wtedy gdy komputer jest nie używany przez jakieś 10-15 min , włącza sie wygaszacz i potem właśnie wyskakuje ten wirus…? Jak go usunąć? #-o

Co do monitora to moze rozdzielczosc gry jest zbyt duza do mozliwosci i wlácza sie bezpiecznik by zapobiec spaleniu sie monitora.

A co do tego wirusa to zrób pelen skan uzupelnij to zrzutami z hijackthis i combo fix.

I daj linki do nich.

Hmm… co do tego monitora to dziwna sprawa… kumplowi na monitorze z ■■■■ (ze sie tak wyrażę) działa chociażby gothic 3 , tak samo na laptopie kumpla , tez działa … a mi na LCD firmy LG nie działa… dziwne…

Nic dziwnego jak masz wirusa.

Przeskanuj dokładnie swoim antywirusem, Dr. WEB Curelt oraz Malwarebytes` Anti-Malware

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … It!+5.00.0

http://www.malwarebytes.org/mbam.php

Daj logi.

Do tego zainstaluj ponownie DirectX 9.0c : viewtopic.php?f=7&t=213229

Będą dalsze problemy to zmień wersję sterowników do karty graficznej i zainstaluj ponownie DirectX.

A wiec tak: zainstalowałem tego Malwarebytes` Anti-Malware , przeskanowałem znalazło jakiś 1 zainfekowany plik , oczywiście go osunąłem,DirectX zaraz sprawdzę , oraz sterowniki.Apropo… wyskakują mi jeszcze jakieś dziwne wirusy których nie wykrył ten Anti-Malware które są na każdej z partycji w System Volume Information , a posiadam 3 partycje mianowicie C,D,E.O co chodzi? Wyczytałem tak ze , ze ten System Volume Information to przywracanie systemu czy coś w tym rodzaju czy to prawda?

Dodane 04.02.2009 (Śr) 18:46

#edit. zaraz dam skan z DR.WEb Curelta.

Dodane 04.02.2009 (Śr) 19:15

Ok mam raport ze skanowania Dr.Web Curelt, oto link: http://wyslijto.pl/plik/9xo1k5rre6

PS. te wirusy które mi wykryło mam kliknąć zaznacz wszystkie i potem usuń?

Dodane 04.02.2009 (Śr) 19:53

Już usunąłem te wirusy, które sie dały.Wziąłem zaznacz wszystko , usuń zaznaczone… nie wiem czy dobrze.

Dodane 04.02.2009 (Śr) 21:57

ok,Wirusy usunięte.Przeskanowałem najpierw dr.web.curelt znalazło mi około 25 wirków (nie wiem jak to sie stało),usunąłem je ,przeskanowałem ponownie i okazało sie ze system czysty,lecz… monitor tak jak sie wyłączał tak sie wyłącza dalej… pomoże ktoś?

Dodane 05.02.2009 (Cz) 10:36

POMOŻE KTOŚ!? Pilne , bo nie mogę grac w jakieś fajne gierki… bo monitor sie wyłącza…

Sprawdź na innej karcie graficznej.

Najpierw :

, Będą dalsze problemy to zmień wersję sterowników do karty graficznej i zainstaluj ponownie DirectX."

Starsze sterowniki mogą być dużo lepsze.

Oprócz tego zmień odświeżanie ekranu na mniejsze lub większe.

Nie pomoże to zmień rozdzielczość.

Odnośnie gier :

  1. do gier często są ,łatki".

  2. nieraz wystarczy odpowiednio skonfigurować w opcjach gry np. rozdzielczość itp. itd.

/ zgodność systemu /.

  1. niektóre gry mają wysokie wymagania odnośnie sprzętu.

Już sobie poradziłem.Karta od nowego była walnięta.Dzięki za pomoc