Wyłączajacy się monitor

Witam, mam dość duży problem sam nie wiem z czym dokładnie związany… Jak włączam gre to po okolu 20-30min wylacza mi sie monitor, jest to dosc irytujące i przeszkadzające (musze resetować komputer). Prosze o pomoc.

Może masz popsuty monitor. A czy wyłącza się przy każdej grze?

Czy przypadkiem temperatury nie wzrastają zbyt mocno??? Sprawdź.

monitor nie jest popsuty, wyłacza sie tylko jak gram w tibie…

spróbuj : PPM na pulpit>właściwości>Wygaszacz ekranu>Zasilanie…>Ustaw wszystko na Nigdy.

POZDRO

Zbyt mocno to ile? I jak to sprawdzić… (everestem?). Na dodatek nigdy nie miałem takich problemów… Myśle, że to może mieć związek ze sterownikami.

Złączono Posta : 11.06.2006 (Nie) 9:08

To nic nie daje, już sprawdzałem.

Tak. Skąd wiadomo, że monitor się wyłącza (empirycznie)? Być może otrzymuje sygnał do wyłączenia od komputera. Być może właśnie temperatury są za duże i się zawiesza (procesor, karta graficzna, chipset)

Sprawdź w programie Everest temperatury, jakie tam są i podaj konfigurację komputera. Ponad to:

Zmień temat na konkretny, mówiący o problemie.

Np everestem lub w biosie. pograj przez 10 minut i sprawdź. Dużo to ponad 50 na procku.

Ciekawe, jak się włącza to temperatura natychmiastowo skacze do 65 stopni, chwile później jest już 67.

To masz problem z chłodzeniem. Przeczyść na początek.

Jak przeczyścić, odkurzaczem?Jest jakiś inny sposob zeby procesor sie nie przegrzewal?

Złączono Posta : 11.06.2006 (Nie) 14:30

Rozkreciłem i dokladnie wyczyscilem wszystko… Teraz jedynie nagrzewa sie do 65-66 stopni i nie idzie juz w góre.

Złączono Posta : 12.06.2006 (Pon) 12:34

monitor nadal się wyłącza, pomoże ktoś?

Złączono Posta : 12.06.2006 (Pon) 12:36

Złączono Posta : 12.06.2006 (Pon) 13:23

Jak pisałem wcześniej mam problem z wyłączającym się monitorem, słyszałem, że to może mieć związek z kondensatorami. Jak to można sprawdzić?

To i tak dużo. Może zainwestuj w chłodzenie?

Kondenstaroy musisz sprawdizć ręcznie. Jesli są napęczniałe to są do wymiany.

Tak wyglądają napęczniałe kondensatory:

KLIK!

Jednak to nie kondensatory, wszystkie sa w porzadku. Chłodzenie też jest raczej dobre, 2 wetylatorki (zawsze wszystko działało). A może jest jakiś program który by uwydajnił prace komputera? Moze to jednak nie ta temperatura powoduje wylaczenie monitora.

To że dwa wentyle to nic nie znaczy. Muszą być jeszcze rozsądnie umiejscowione. Pozatym nie widzisz jaka jest pogoda? Cieplej na dworze=cieplejszy komp.

Możesz programowo chłodzić procka.

Jaki monitor, jaki config? I przeskanuj kompa ad-awerem, antywirem, bo może to jakiś syf :wink:

Zasilanie monitora podłaczone do gniazdka, listwy zy może do zaislacza kompa? Jak tan napięcia zasialcza?

Dom jest ocieplany wiec wachania temperatury w zimie i lecie sa minimalne.

Monitor to Sony CPD-E500(E), kompooter jest czysty, przeskanowany, nawet niedawno formatowany.

Zasilanie monitora jest podłaczone do listwy. Nie wiem jakie napięcie.

Pastę zmieniłeś???

Sprawdź najlpeiej miernikiem.

Nałóż nową paste na procka.

Jaką paste? I skąd ja wziąść?

Termoprzewodzącą. Ze sklepu.