Wyłączajacy się monitor

(banshee_) #1

Witam, mam dość duży problem sam nie wiem z czym dokładnie związany... Jak włączam gre to po okolu 20-30min wylacza mi sie monitor, jest to dosc irytujące i przeszkadzające (musze resetować komputer). Prosze o pomoc.

(Krzychuu) #2

Może masz popsuty monitor. A czy wyłącza się przy każdej grze?

(lazikar) #3

Czy przypadkiem temperatury nie wzrastają zbyt mocno??? Sprawdź.

(banshee_) #4

monitor nie jest popsuty, wyłacza sie tylko jak gram w tibie...

(Okm) #5

spróbuj : PPM na pulpit>właściwości>Wygaszacz ekranu>Zasilanie..>Ustaw wszystko na Nigdy.

POZDRO

(banshee_) #6

Zbyt mocno to ile? I jak to sprawdzić... (everestem?). Na dodatek nigdy nie miałem takich problemów... Myśle, że to może mieć związek ze sterownikami.

Złączono Posta : 11.06.2006 (Nie) 9:08

To nic nie daje, już sprawdzałem.

(squeet) #7

Tak. Skąd wiadomo, że monitor się wyłącza (empirycznie)? Być może otrzymuje sygnał do wyłączenia od komputera. Być może właśnie temperatury są za duże i się zawiesza (procesor, karta graficzna, chipset)

Sprawdź w programie Everest temperatury, jakie tam są i podaj konfigurację komputera. Ponad to:

Zmień temat na konkretny, mówiący o problemie.

(lazikar) #8

Np everestem lub w biosie. pograj przez 10 minut i sprawdź. Dużo to ponad 50 na procku.

(banshee_) #9

Ciekawe, jak się włącza to temperatura natychmiastowo skacze do 65 stopni, chwile później jest już 67.

(lazikar) #10

To masz problem z chłodzeniem. Przeczyść na początek.

(banshee_) #11

Jak przeczyścić, odkurzaczem?Jest jakiś inny sposob zeby procesor sie nie przegrzewal?

Złączono Posta : 11.06.2006 (Nie) 14:30

Rozkreciłem i dokladnie wyczyscilem wszystko... Teraz jedynie nagrzewa sie do 65-66 stopni i nie idzie juz w góre.

Złączono Posta : 12.06.2006 (Pon) 12:34

monitor nadal się wyłącza, pomoże ktoś?

Złączono Posta : 12.06.2006 (Pon) 12:36

...

Złączono Posta : 12.06.2006 (Pon) 13:23

Jak pisałem wcześniej mam problem z wyłączającym się monitorem, słyszałem, że to może mieć związek z kondensatorami. Jak to można sprawdzić?

(McDracullo) #12

To i tak dużo. Może zainwestuj w chłodzenie?

Kondenstaroy musisz sprawdizć ręcznie. Jesli są napęczniałe to są do wymiany.

Tak wyglądają napęczniałe kondensatory:

KLIK!

(banshee_) #13

Jednak to nie kondensatory, wszystkie sa w porzadku. Chłodzenie też jest raczej dobre, 2 wetylatorki (zawsze wszystko działało). A może jest jakiś program który by uwydajnił prace komputera? Moze to jednak nie ta temperatura powoduje wylaczenie monitora.

(McDracullo) #14

To że dwa wentyle to nic nie znaczy. Muszą być jeszcze rozsądnie umiejscowione. Pozatym nie widzisz jaka jest pogoda? Cieplej na dworze=cieplejszy komp.

Możesz programowo chłodzić procka.

Jaki monitor, jaki config? I przeskanuj kompa ad-awerem, antywirem, bo może to jakiś syf :wink:

Zasilanie monitora podłaczone do gniazdka, listwy zy może do zaislacza kompa? Jak tan napięcia zasialcza?

(banshee_) #15

Dom jest ocieplany wiec wachania temperatury w zimie i lecie sa minimalne.

Monitor to Sony CPD-E500(E), kompooter jest czysty, przeskanowany, nawet niedawno formatowany.

Zasilanie monitora jest podłaczone do listwy. Nie wiem jakie napięcie.

(lazikar) #16

Pastę zmieniłeś????

(McDracullo) #17

Sprawdź najlpeiej miernikiem.

Nałóż nową paste na procka.

(banshee_) #18

Jaką paste? I skąd ja wziąść?

(McDracullo) #19

Termoprzewodzącą. Ze sklepu.