Wyłączanie aplikacji i ekranu po ustalonym czasie

Chciałabym sobie słuchać przed zaśnięciem jakichś podkastów np. w apce YT-owej i potrzebuję aplikacji, która po ustawionym czasie wyłączy włączoną aplikację i wygasi ekran. Testowałam Cozy Timer, ale on tylko zatrzymywał i minimalizował włączoną aplikację pozostawiając włączony ekran. Z kolei Sleep Timer zatrzymuje aplikację i gasi ekran, ale po włączeniu ta apka nie jest nawet zminimalizowana, a jak sama czasem tak zostawię jakąś aplikację i wygaszę ekran gdy telefon jest podpięty do ładowarki, to mi się wtedy bardzo nagrzewa. Jest jakaś apka, która całkowicie zamknie włączoną aplikację i wygasi ekran? Czy jednak ten Sleep Timer, to najlepsze co w tym względzie da się znaleźć?

Nie jest potrzebna aplikacja. Można zrobić to w systemie.
Np. prosty skrypt który uruchamia program do muzyki i jednocześnie wywołuje akcję harmonogramu zadań.

@wasabi1084 O nieee, byłam pewna, że piszę post w dziale Android :frowning: Chodzi o apkę na Androida…
Przepraszam, już przeniosłam

A wyświetlacz musi być w ogóle włączony w tym czasie?
Można zainstalować NewPipe lub Youtube Revanced i wtedy na wygaszonym można słuchać i w dodatku bez reklam.

Zabijanie aplikacji jest zarezerwowane w Androidzie dla uprawnień systemowych i roota, więc apka tego Ci nie może wykonać.
Jedynie co to ubicie aplikacji, która jest w tle nie wymaga jako tako podwyższonych uprawnień.
Taką czynność może Ci wykonać np. MacroDroid.
Jako trigger (wyzwalacz) ustawiasz np. dany czas, a jako akcje ubijanie aplikacji w tle. (kill bacground app)

W sumie nie musi, ale nie wiedziałam że tak można. Sprawdzę te apki :slight_smile:

Tylko w sklepie Google Play ich nie znajdziesz z oczywistych względów.
Newpipe masz tutaj:
NewPipe - a free YouTube client

Revanced jest w formie do samodzielnego zbudowania na GitHubie, ale jak chcesz to Ci zbuduję plik apk instalacyjny.

Są w necie jakieś pliki przez kogoś zbudowane, ale wiele jest nieaktualnych lub mają dziwny rozmiar w stosunku do tych zbudowanych samodzielnie.

Revanced: Archiwum
W zipie są dwa pliki jeden revanced.apk, a drugi microg.apk
Pierwszy to aplikacja Revanced (w zasadzie zbudowana niedawno), a drugi to usługi MicroG jeżeli chcesz, aby apka obsługiwała logowanie i zapisywanie playlist.

1 polubienie

Dzięki :slight_smile: To najpierw sprawdzę ten NewPipe

Jeszcze podkasty muszą mieć wersję na YouTube a nie w:

  • Spotify
  • Apple Podcasts
  • Tidal
  • Anchor
  • Google Podcasts
  • Pocket Casts
  • Stitcher
  • Castbox

Skoro to Android, to nie wystarczy po prostu ustawić godzin wyłączania w nocy? Nie wiem czy każdy telefon ma, ale można ustawić aby się wyłączył o danej godzinie i włączył np. rano.

@wasabi1084 Hmm, nic nie wiem o takiej opcji. Telefon to Xiaomi Mi A2 Lite. W sumie to też by był dobry pomysł, ale nie wiem, gdzie tego szukać? Tam gdzie mam np. minutnik, jest coś takiego jak „Pora snu” z opisem: „Wybierz stałą godzinę, o której położysz się spać, odłożysz telefon i wsłuchasz w uspokajające dźwięki.” Nie wiem jak to niby działa, ale nie kładę się o stałej porze i na pewno nie chcę słuchać żadnych „uspokajających dźwięków” ani w ogóle muzyki. W każdym razie nie mam pojęcia czy ta opcja wyłącza telefon i później go włączy, raczej nie wygląda…

Nie wiem czy w twoim modelu jest ta opcja, w Xiaomi nazywało się to Zaplanowane włączanie i wyłączanie telefonu Xiaomi

Otworzyć ustawienia. Wybrać sekcję bateria i wydajność. Wcisnąć przycisk bateria. Kliknąć zaplanowane włączenie/wyłączenie.

Ale A2 to chyba bez MIUI były, więc nie wiem czy tam jest.

1 polubienie

No niestety, w sekcji „Bateria” nic nie mam o włączaniu i wyłączaniu :frowning:

:thinking: Zastanawiam się, czy któreś z poniższych „ogarnie temat”

IFTTT, Macrodroid, Tasker, Automate

Nie wiem czy to wina tego Sleep Timera, ale coś mi się zaczął psuć telefon :frowning:
Chciałam trochę potestować tą apkę, zanim zrezygnuję i sprawdzę inne propozycje z tego tematu, ale chyba będę musiała ją odinstalować. Mam nadzieję, że to nie jakiś wirus, bo do gaszenia ekranu aplikacja wymagała uprawnień administratora :frowning:

Esz, odinstalowałam i niestety, nadal mam zepsuty :frowning: Nie wiem co teraz? Czymś przeskanować?
@Edycja:
Jednak po wyłączeniu i włączeniu jest już OK. No ale to najwyraźniej ta apka go jednak psuła. Dziwne…
@Edycja2:
Zainstalowałam ten NewPipe i faktycznie, mogę odtwarzać filmy w tle przy wyłączonym ekranie :slight_smile:
Tylko jak w tej apce oglądać shorty? W tej prawilnej, YT-owej, to po prostu wchodzę w zakładkę Shorts i sobie jeden po drugim, ciągiem mogę przewijać, a tu w ogóle nie ma takiej zakładki, a nawet jak wyszukam taki filmik, to odtwarza się tak normalnie, jak zwykły, nie da się tak „taśmowo” przewijać kolejnych. W sumie to nie jest jakiś problem, bo akurat w shortach nie ma przeszkadzających reklam (są jako osobne shorty, więc łatwo je pominąć), to mogę je oglądać nadal w tej apce YT-owej, ale może po prostu nie umiem tu znaleźć tej opcji?