Wyłączanie dźwięku o pełnej godzinie

Mam problem z dźwiękiem na komputerze. O każdej pełnej godzinie dźwięk zostaje wyłączony.

By go włączyć muszę wejść na „regulacja głośności”- „ głośność główna” i w opcji „ Wave” podnieść suwak. Dotyczy to wszystkich uruchamianych na komputerze programów obsługujących dźwięki. Pomiędzy pełnymi godzinami wszystko działa prawidłowo .

Komputer został złożony trzy miesiące temu, a ja jestem jego współużytkownikiem .

Płyta główna ASUS P5B – Plus ze zintegrowaną kartą dźwiękową. Głośniki w systemie 5.1.

procesor - Core 2 Duo E 4500

grafika - NVIDIA GeForce 7900 GS

pamięć - 2 GB

Z powodów losowych , przez pierwsze dwa miesiące go nie używałem. Dlatego nie potrafię powiedzieć kiedy wystąpił problem, a nikt inny tego nie pamięta.

Komputer przez cały czas był podłączony do internetu (może to wirus,choć skanowanie F-Secure Anti-Virus 2008 nic nie wykazuje).

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Karabon

Nie masz pewności jeszcze czy to nie syf.

Daj logi.

Przeskanuj jeszcze ad-aware’m i Syp both Search & Destroy’em.

Możesz jeszcze wyczyścić rejestr.

Idealnym byłoby zainstalowanie ponowne systemu (miałbyś pewność, że wina jest sprzętu/systemu).

Matiit,dziękuję za posta. Jest na razie jedyny co sugeruje że problem pojawia się raczej rzadko.

Co do Ad-aware i Spybot - Search @ Destroy to skanuję regularnie.

Reinstalacja systemu to najprawdopodobniejsze rozwiązanie problemu (???).

Ale jest on na tyle ciekawy ,że na razie próbuję dociec jaka jest przyczyna takiego zachowania komputera. Spróbuję zmienić program antywirusowy i zobaczę co wyjdzie.