Wyłączanie i włączanie się Logitech G400

Tak jak w temacie mam problem z moją myszką. Myszka wyłącza się i włącza po paru sekundach. Jest tylko jeden dźwięk (nie jestem pewien, który- czy odłączenia, czy podłączenia). Próbowałem przekładać wejścia USB, ale to nic nie dało. Zależy mi bardzo na odpowiedzi, bo jest to dosyć irytujące, bo pojawia się co raz częściej np. tak jak dzisiaj w godzinach wieczornych jak wszedłem na komputer to miałem dwa razy pod rząd czyli 1 raz ześwirowała, a 5 sec później znowu świruje. Jeszcze raz proszę o pomoc, ew. propozycje myszek do 100zł

Hej,

Na początek sprawdź, czy nie jest uszkodzony gdzieś przewód myszki. Połóż ją nieruchomo i ruszaj kablem - jeśli myszka będzie się odłączać od komputera, masz przyczynę.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdziłem i niestety, albo stety to nie jest przyczyna problemu. Śmigam teraz na moim starym A4 Techu Glaser X6-30D i tych problemów nie mam. Co więcej, na tej A4 kabel jest przetarty, w niektórych miejscach widać druciki, a chodzi dużo lepiej od tamtej- nie ścina się.

Hej,

:arrow: Sprawdź myszkę na innym sprzęcie.

:arrow: Przed podłączeniem i instalacją nowych sterowników konieczne jest usunięcie poprzednich - oczywiście jeśli zmieniamy producenta i model myszki - czyli także w tym przypadku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdziłem swoją myszkę na laptopie przez 4h (wczoraj 2h i dzisiaj 2h). Nic się z nią nie działo, nic nie wyłączała się, ani nic. Jedyne co to tylko nie chciała działać za pierwszym razem w jednym gniazdku USB. Teraz podpiąłem znowu to komputera i problem pojawił się po raz kolejny. Co do sterowników to teraz instaluję jakieś nowe, nie wiem czy zadziałają, ale pomoc nadal potrzebuję, bo nie chcę wyrzucać de facto nowej myszki.

Hej,

Powtórzę jeszcze raz - odinstalowałeś poprzednie sterowniki z myszki? Jest to konieczne przed instalacją nowych sterowników.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Może inaczej. Powiedz mi jak odinstalować sterowniki, a ja Ci powiem czy tak zrobiłem. Bo odinstalowywałem jakiś gameing software (który rzekomo jest też sterownikiem) od Logitechu, ale nie wiem czy mówimy o tym samym.

Hej,

Sprawdź w aplecie Programy i funkcje , czy nie jest widoczne jakieś dodatkowe oprogramowanie do myszki - bo ze sterownikami najczęściej instalowane jest właśnie dodatkowe oprogramowanie. Po deinstalacji przeczyść dysk i rejestr przy pomocy CCleanara i zrestartuj system.

:arrow: Do jakiego portu USB podłączasz myszkę - 2.0 czy 3.0?

:arrow: Instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej komputera?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie było mnie tutaj, bo nie chciało mi się z tym dalej **** - myszką, ale powróciłem, bo jednak chciałbym na G400 pracować. Mam nowy komputer. Płyta główna to ASSM-E33. Problem jest dalej, włącz się i wyłącza, ciekawym zjawiskiem jest to, że dzieje się tak tylko przy stacjonarnych. Sprawdzałem na laptopie- dałem swojej mamie i powiedziałem, że jak będzie się rozłączać to ma mi mówić. Z tego co mówi było tak tylko raz, ale nawet nie jest w 100% pewna. Proszę o pomoc xdd.

Do jakiego portu nie wiem zwyczajny USB, nie wiem jak je rozróżnić,

Tego to też nie wiem, bo komputer miałem składany i instalowany system przez inną osobę.

To co napisałem to napisałem a propos nowego komputera.

__________________________________________________

Rozumiem zdenerwowanie, ale bez przesady.

Hej,

Bardzo prosto - porty USB 3.0 są niebieskie. :slight_smile:

Sprawdź, czy zainstalowane są wszystkie sterowniki - najlepiej uruchom menadżer urządzeń i sprawdź, czy nie ma w nim sprzętów z wykrzyknikiem bądź pytajnikiem.

:arrow: Sterowniki do myszki zainstalowane na nowym komputerze?

Pozdrawiam,

Dimatheus