Wyłączanie komputera ze względu na temperaturę GPU/zasilanie?

Witam,

 

Ostatnio pojawił się problem z komputerem, mianowicie podczas gry temperatura karty graficznej rośnie do 60 st. C, utrzymuje się przez chwilę, a następnie komputer wyłącza się, dioda power LED miga, dopóki nie odłączę zasilania. Dopiero wtedy mogę ponownie włączyć jednostkę. Możecie mi poradzić co robić? Mam już tego szczerze dość.

 

Obudowa jest otwarta, dobrze wentylowana, prędkość wentylatora na GPU ustawiam na 100% w EVGA PrecisionX, pasta termoprzewodząca położona na nowo, a mimo to problem wciąż istnieje. Zaczynam się martwić, że może być to kwestia stabilności zasilacza i dlatego chciałbym się Was poradzić.

 

Konfiguracja:

CPU: AMD Phenom II x4 B50 @3.4GHz (temp. 40 idle  - 50 stress st. C; jest to Phenom II x2 550 BE z odblokowanymi rdzeniami)

GPU: Zotac GeForce GTX 460 AMP! (temp. 33 idle -> 60 stress st. C)

Płyta główna: MSI 770-C45

Zasilacz: ModeCom Logic 500W

BIOS: AMI v1.13 [09-04-2010]

Zestaw ma 3 lata.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Zasilacz nie cieszy się dobrą opinią. Sprawdzałeś jak trzyma napięcia pod obciążeniem?

Temperatura 60 stopni dla grafiki jest normalna (przy 85-90 można się martwić). Niestety masz rację co do zasilacza, po prostu przy większym obciążeniu nie daje rady. Wpisz ModeCom Logic 500W w Google i poczytaj.

moze zasilacz sie przegrzewa.radzilbym zdjąc obudowe zasilacza i wyczyscic caly srodek

Temperatura 60︒C to nic, dopiero przy 80︒C robi się już ciepło dla komputera.

Natomiast zasilacz skomentuję linkiem: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Napięcia trzyma (lub trzymał… - sprawdzane zaraz po kupnie i 1.5 roku temu miernikiem) bardzo dobrze, byłem zadowolony.

 

Ale wychodzi w takim razie, że czeka mnie wymiana okablowania, dzięki za potwierdzenie moich obaw, przynajmniej wiem z czym mam do czynienia.

[EDIT]Była to wina zasilacza, jest już wymieniony na Corsaira 550 :slight_smile: Dzięki Wam za pomoc, temat do zamknięcia.

Kolejny zadowolony klient.

 

Na przyszłość pamiętaj jak ważny jest zasilacz i nie zapomnij uświadamiać w tej kwestii innych. :slight_smile: