Wyłączanie komputera

(Marcin0392) #1

Witam mój problem polega na tym, iż podczas wyłączania komputera, przy napisie trwa zamykanie systemu, komputer od czasu do czasu zawiesza się :frowning: Następuje jakieś tyknięcie w środku kompa i sprzęt łapie zawiechę :confused: Tak jakby dysk przestaje chodzić. Warto wspomnieć, że podczas pracy na kompie oraz grania nic takiego nie ma miejsca. W czym problem ??

===================

Po kiego....

dajesz te bezsensowne znaczki i słowa :confused:

--> mały problem :frowning: Zajrzyjcie

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=980957

Monczkin.

(system) #2

jak długo czekałeś ?? może jakaś usługa/proces nie wyłącza się (zawiesza) obejrzyj logi systemowe.

skorzystaj z tego - ustaw 1000

Szukamy klucza:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WaitToKillAppTimeout

Klikamy prawym klawiszem myszy na WaitToKillAppTimeout i wpisujemy w "Dane wartości" 2000 (mozna mniej ja mam 200).

Teraz szukamy:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\WaitToKillServiceTimeout

Klikamy prawym na WaitToKillServiceTimeout i w "Dane wartości" znowu wpisujemy 2000.

przeinstaluj system (ostateczne postępowanie).

(Marcin0392) #3

Raz około 5 minut ale komp ani rusz.

Czyli, troszkę nie rozumiem :slight_smile:

(system) #4

czy podczas tej zawieszki klawisz caps lock, num lock reagują ??

panel sterowania ->narzędzia administratorskie -> logi ? (nie pamiętam używam linuxa).

(Marcin0392) #5

Będe musiał zobaczyć czy reagują te klawisz, bo to nie zdarza się za każdym razem

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 21:52

Ok zrobiłem :slight_smile: Zobaczymy czy zadziała, dzięki :slight_smile:

(Rastko1) #6

Ja też mam takie coś i wyczajiłem że to jest prawdopodobnie daemon winowajcą taki programik do obrazów płyt

W moim przypadku format nie pomógł musiałem pewnie znowu jakiś zły programik wgrać zapewne wyżej wymieniony

(Mateusz 931) #7

Zrób jak radzi Turkissh powinno podziałać:slight_smile:

(Marcin0392) #8

Miałem zainstalowanego daemona ale już dosyć dawno go wywaliłem. Zobaczymy czy pomogło to co radził Turkissh. Ale to powiem dopiero mniej więcej jutro poniewaz to nie jest stały efekt

(system) #9

przeczyść komputer Ccleanerem jak i napraw problemu które znajdzie program :wink:

(Marcin0392) #10

Czyszczę regularnie :slight_smile: Co tydzień

(Rastko1) #11

w moim przypadku to się objawia jak komp pochodzi około 2-3 godzin

(Marcin0392) #12

Aha możliwe, tyle że mój komp codziennie jest zdecydowanie dłużej uruchomiony niż 2-3 godziny :slight_smile:

(Rastko1) #13

no u mnie tak samo jest :lol: ja już wszystkie programiki wyłączy łem w pasku ale to nic nie pomogło no nie wiem co moge jeszcze zrobić, we czwartek zrobie sobie formata i już nie będe wgrywał daemona i zobaczymy co będzie

(Marcin0392) #14

Ja chyba nie posiadam programu, który mógłby powodować te zwisy. Ja się tylko modle aby ten komp nie zawieszał się podczas użytkowania. Ten ból znam dobrze ze swojego starego kompa, tam to codziennie musiałem około 2 resety wykonać. Interesuję mnie to tyknięcie które gości własnie przed zacięciem się kompa :?

(system) #15

Przeskanuj dysk HD Tune może coś w nim siedzi, jakiś bad albo coś.