Wyłączanie komputera

Dzień dobry,

Problem jest taki, że komputer sam się wyłącza, nie wiem dlaczego tak się dzieje i tu przychodzę o pomoc. Mój pc to: 

procesor: AMD A10-5800K APU Socet FM2 4 rdzenie 3.8GHz z integrowaną grafiką 

GPU: Radeon HD 7660D

Płyta główna: F2A55-M LK@ Plus

Pamięć: DDR3 8gb 1600MHz

Dysk twardy: 500Gb 7200rpm SATA 6GBit 16MB cache WD5000AAKX

Zasilacz: 500W pro MODECOM

 

Wcześniej miałem problem z temperaturą procesora przez proces svchost.exe. Wyłączyłem pare usług tego procesoru, czy to może być przez to ? 

Witam,

 

Na początek mam kilka pytań do Twojego problemu.

  1. Komputer to “składak” czy “gotowy zestaw”?
  2. Jak wygląda kwestia kurzu w obudowie, radiatorach, pracy wentylatorów?
  3. Wymieniana była pasta termoprzewodząca na procesorze, a jeśli tak to kiedy?
     

Możesz wrzucić screen z hwmonitor z widocznymi temperaturami, koniecznie po obciążeniu sprzętu np. wymagającą grą czy benchmarkiem. Procki AMD nie lubią wysokich temperatur, więc wyłączenia z tego powodu to prawdopodobna opcja. 

Jest to składak.

Wczoraj wszystko wyczysciłem, wymieniłem paste 

Proszę bardzo 

Bez tytułu.png

A problem jest od jakiegoś czasu, czy od “początku”?

Jeśli to temperatury zaraz po wyjściu z gry to zostaw program w tle i uruchom grę jeszcze na przynajmniej kilka minut, aby program zanotował max temp. Te które podajesz nie wyglądają niepokojąco.

Napięcie na procesorze masz dość wysokie jak na ten model, możesz ustawić ujemny offset w bios na przynajmniej -0,05v.

Od 3-4 dni 

Jest to temperatura po 30 min grania. A najwyższa temp. to własnie była 88

Jeszcze jedno, jeśli jest tak okło 75-82 stopnie (W grze league of legends) to jest nie za dobrze? i zamiana chłodzenia mogło by to zmienć o 15-20 stopni ?