Wyłaczanie komputera

Część mam taki problem przeglądając internet nie znalazłem jednak odpowiedzi na te konkretne objawy. Otóż mam kompa stacjonarnego

i5 4460
Asus Rx470 4gb oc
Gigabyte B85m-d2v
Zasilacz Modecom s88 600 80+ Silver

Kiedy gram w Wiedzmina 3, World of Tanks, CS GO, Skyrima V, lub robie test w OCCT komputer sie wyłącza nie resetuje. Myslałem ze to wina karty graficznej wiec oddałem ją na gwarancje, wróciła problem nie ustąpił. Zmieniłem kartę na słabsza Msi gtx 1060 4 gb od kumpla zęby sprawdzić czy to wina zasilacza nie wyłączało komputera ale na wszelki wypadek wymieniłem więc zasilacz na chwile pożyczając od tego samego kolegi be quite! Pure Power 10 600W CM 80+ Silver i nic sie nie zmieniło. Ale kupiłem BF 1 i tez mnie wywalało dopóki nie zwiększyłem prętkości wentylatorów oraz power limitu. W innych tytułach zmienienie tych parametrów nie działa w testach tez to nie pomaga. Karta sie nie przegrzewa ogólnie w momęcie wywalenia jest np. 60 stopni a napiecia na zasilaczu są ok sprawdziłem miernikiem. A ogólnie z wyrzucaniem komputera jest rożnie test OCCt trwał 16 min i wyrzuciło a w grze potrafi po 2 min, 10 min albo po 40 sekundach. Nie ma żadnej reguły.

Sprawdzałeś temperaturę procesora?

juz rozwiązałem sprawe kiedy u mnie mostek pułnocny osiągnie 58 st. to wywała kompa i a połączenie międy mostkiem a kartą sprawa ze sie ona resetujne.