Wyłączanie monitora na pulpicie

Jedno małe pytanie: Jak utworzyć skrót do wyłączania monitora na pulpicie?

Co do wyłączania pcta to wiem, ale przydaloby mi sie wylaczanie monitora.

eee… a nie lepiej ustawić to tutaj ?

Panel sterowania --> Zasilanie -->

monitor9ey.jpg

Nie o to mi chodziło. Tu mam ustawione, ale potrzebuje takiego skrotu na pulpicie. :?

Może nie będzie to prawdziwe wyłączenie monitora ale tak to będzie wyglądać :wink:

Jeśli masz system inny niż XP to może potrzebne będą jakieś modyfikacje ale dla XP robisz tak:

Na pulpicie PPM -> Nowy -> Skrót

W oknie, które się otworzy klikasz przeglądaj i wchodzisz do katalogu

C:\widows\system32

W katalogu tym odszukujesz plik o nazwie ssbezier.scr (jest to plik wygaszacza ekranu o “wyglądzie” wyłączonego monitora)

Klikasz “Dalej” wybierasz nazwę (podpis) skrótu i kończysz zabawę.

Od tego czasu jak ktoś wejdzie do Twojego pokoju i będziesz chciał udać, że monitor jest wyłączony to klikniesz na ten skrót i włączy się wygaszacz ekranu :wink:

Chyba chodziło Ci o coś takiego bo przecież gdybyś chciał zwyczajnie wyłączyć szybko monitor to nie ma chyba szybszego sposobu niż “pstryknięcie” wyłącznikiem monitora… :mrgreen:

między innymi o takiej sytuacji myślałem, Dzięki. Może jeszcze ktoś będzie wiedział jak go WYŁĄCZYĆ (Np. przy skanowaniu, bo nie chce mi sie co chwila przestawiać ustawień zasilania, a np. w nocy widać ze jest włączony < Czerń to nie do końca czerń > ) Ustawie sobie jeszcze skrót klawiaturowy do tego, i bedzie git :slight_smile:

:co:

:flasingsmile:

a nie możesz poprostu nacisnąć takiego guziczka na monitorze?? (|)

U mnie na monitorze nie ma GUZICZKA. Sam sie wylacza i wlacza. Sa takie monitory, uwierzcie.

Czytać umiemy???