Wyłączanie monitora przez grę

Mam taki problem, przy uruchamianiu gry The Path wyłącza mi się monitor, nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu i nie jestem pewien z jakiego powodu to się dzieje, mam stary monitor CRT i jak do tej pory pracował bez zarzutu. Na razie wyłącza się tylko przy tej grze ale czy istnieje możliwość sprawdzenia czy z monitorem jest wszystko ok?

wydaje mi się, że masz rozdzielczość w grze ustawioną na taką spoza zakresu monitora,

Za dużą rozdzielczość masz ustawioną, zobacz czy da się ją zmienić bez wchodzenia do gry (niektóre gry mają ustawienia przed włączeniem) albo co prościej PPM na ikonkę i uruchom w rdz. 640x480

niestety ta gra nie ma ustawień przed rozpoczęciem i uruchamianie w rozdziałce 640x480 tez nic nie dało, a moze wiecie jak uruchomić taką grę w oknie widowsowym? gra uruchamia się na pełnym ekranie, nie znalazłem też żadnych plików typu settings.cfg żeby w nim coś przeedytować, w ostateczności może wymienie monitor na LCD:) prosze poratujcie nałogowego gracza :slight_smile:

możesz spróbować uruchomić grę mając na pasku otwarty jakiś katalog, wtedy wciskasz alt+tab i powinien pokazać się pulpit, wtedy klikasz prawym na grze i wybierasz “przywróć” - może wtedy się otworzy w oknie (nie każdą grę można tak wrzucić do okna)

tego też spróbowałem i niestety gra wraca do pełnego okna, chyba sobie odpuszcze i dziękuje za rady:)

W ustawieniach musisz pozmieniać.