Wyłączanie monitora przez grę

(Mizoguczibadboy) #1

Mam taki problem, przy uruchamianiu gry The Path wyłącza mi się monitor, nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu i nie jestem pewien z jakiego powodu to się dzieje, mam stary monitor CRT i jak do tej pory pracował bez zarzutu. Na razie wyłącza się tylko przy tej grze ale czy istnieje możliwość sprawdzenia czy z monitorem jest wszystko ok?

(skrzek) #2

wydaje mi się, że masz rozdzielczość w grze ustawioną na taką spoza zakresu monitora,

(Konrad93) #3

Za dużą rozdzielczość masz ustawioną, zobacz czy da się ją zmienić bez wchodzenia do gry (niektóre gry mają ustawienia przed włączeniem) albo co prościej PPM na ikonkę i uruchom w rdz. 640x480

(Mizoguczibadboy) #4

niestety ta gra nie ma ustawień przed rozpoczęciem i uruchamianie w rozdziałce 640x480 tez nic nie dało, a moze wiecie jak uruchomić taką grę w oknie widowsowym? gra uruchamia się na pełnym ekranie, nie znalazłem też żadnych plików typu settings.cfg żeby w nim coś przeedytować, w ostateczności może wymienie monitor na LCD:) prosze poratujcie nałogowego gracza :slight_smile:

(skrzek) #5

możesz spróbować uruchomić grę mając na pasku otwarty jakiś katalog, wtedy wciskasz alt+tab i powinien pokazać się pulpit, wtedy klikasz prawym na grze i wybierasz "przywróć" - może wtedy się otworzy w oknie (nie każdą grę można tak wrzucić do okna)

(Mizoguczibadboy) #6

tego też spróbowałem i niestety gra wraca do pełnego okna, chyba sobie odpuszcze i dziękuje za rady:)

(Xmarcinek24) #7

W ustawieniach musisz pozmieniać.