Wyłączanie pamięci dyskowej Cache w Google Chrome

Witam

Czy w Google Chrome da się jakoś wyłączyć pamięć dyskową cache?

Pozdrawiam

Tomek

A czemu chcesz ją wyłączyć?

Właściwie to się nie da, ale polecam rozszerzenie Click&Clean do Chrome, który przy zamykaniu czyści to co mu zaznaczymy. :slight_smile:

Ja także tego potrzebowałem, ale niestety nie ma takiej opcji. Możesz też automatycznie czyścić wszystko z poziomu przeglądarki.

A jednak się da :). Na jednym z forów zagranicznych znalazłem odpowiedź jak wyłączyć pamięć podręczną dysku. Może komuś się przyda na przyszłość ;). Dla osób znających trochę język polecam wątek http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=098d42a41aacdc6d&hl=en&fid=098d42a41aacdc6d00047e21b6cf261f&hltp=2 na ten temat na zagranicznym forum.

Klikamy na skrót Google Chrome prawym przyciskiem myszki i wybieramy z rozwijanej listy " Właściwości". Następnie klikamy na końcu tekstu w polu " Element docelowy". Naciskamy raz spację i wpisujemy " –disk-cache-size=1". Zapewne zdziwi Was ta jedynka. W tym parametrze wartość wyrażamy w bajtach, ale jak ustawimy “0” sł. “zero” to parametr nie działa. Nie wiadomo, dlaczego, ale nie działa. Jeśli damy “1” sł. “jeden”. Pamięć cache dysku zostaje wyłączona.

W odpowiedzi jeszcze dla " kamil_w" pamięć cache dla dysku chcę wyłączyć, ponieważ w tedy Google Chrome szybciej działa jeśli korzysta tylko z pamięci RAM. Pamięć RAM jest po prostu szybsza niż pamięć dyskowa.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :).

Tomek

Jeśli chodzi tylko o to, by zwiększyć prędkość działania, to można, o ile ma się dużo pamięci RAM, stworzyć ramdisk (np o pojemności 1GB) i przy pomocy junkcji przenieść katalog z plikami tymczasowymi na ten ramdisk. Ta metoda jest o tyle fajna, że do ramdisku można wrzucić pliki tymczasowe ze wszystkich programów tworząc kolejne junkcje i co więcej, nie trzeba martwić się o czyszczenie dysku ze zbędnych plików, bo po ponownym uruchomieniu komputera pamięć RAM jest czyszczona.

Fajnie, dzięki za informację. :]

Coś więcej mógłbyś o tym powiedzieć? Jak przenieść katalog tymczasowy? Chrome ma swoją ścieżkę gdzie to zapisuje.

Co to jest junkcja i jak ją zrobić:

http://www.searchengines.pl/Linki-symbo … 84302.html

Ja do tego używam programu Junction Link Magic

Opis RAMdisku:

[http://www.searchengines.pl/Optymalizac … entry54481](http://www.searchengines.pl/Optymalizacja-i-odchudzanie-XP-t5989.html/page st 15 p 54481#entry54481)

Ja korzystam z programiku/sterownika, który jest opisywany na tej stronie:

http://www.mydigitallife.info/2007/05/2 … 03-server/

Ja zrobiłem to przez jakiś program RamDisk i zamiast Junkcji zrobiłem w skrócie do Chrome taką komendę, aby zapisywał cache w wybranej lokalizacji czyli w moim przypadku RamDisk. Jednak denerwuje mnie to, że ciągle okno tego programu musi być odpalone, lepsze byłoby aby działało w tle bądź w Trayu. ;x

Jakie okno? Jakiego programu? Za pomocą narzędzi, które poleciłem można to zrobić tak, że będzie po prostu działać - bez żadnych dodatkowych okienek, czy ikon w tray’u.

Korzystając z tego programu okno gdzie włącza się pamięć RAM cały czas jest i można je jedynie zminimalizować, jednak zajmuje miejsce na pasku. :frowning: Nie zauważyłem tam nigdzie opcji ukrycia czy umieszczenia w trayu. Próbowałem też programu, który podałeś w linku (ta instrukcja), jest tam taka treść:

Jednak z tego co wyczytałem to ten program działa tylko na XP i Vista, ja posiadam Windows 7. Po odpaleniu programu mogę tylko wcisnąć Install ramdisk , ale po tym wyskakuje jakiś błąd, nie interesuje mnie jednak mieszanie w rejestrze po to, aby ten program działał. Dlatego ten program, którego link podałem wyżej jest odpowiedni, tylko jedynym problemem jest to okno, którego nie da się ukryć czy umieścić w trayu. ;x Wtedy byłoby fajnie i korzystałbym z tego.

Faktycznie - mój błąd. Nie sprawdziłem, czy programik ten działa pod Windowsem 7.

czy --disk-cache-size=1 działa w windows 7?

Tak bo to parametr uruchomienia przeglądarki (patrzysz na wersję przeglądarki i nie na system) :slight_smile:

Btw nie wyłączasz cash’a tylko zmniejszasz do go jednego bajta :slight_smile:

By wyłączyć cash:

-klikasz ctrl+shift+i

-pojawia się okienko, w prawym dolnym rogu mamy trybik

-klikamy go i zaznaczamy disable cash :slight_smile:

Dzięki za info działa jak marzenie :slight_smile:

dziala na chromium ?

wpisalem to ale nadal mi sie zbiera cachc tez 8(