Wyłączanie pikania kompa po włączeniu - czy da się to zrobić

Witam. Zawsze po włączeniu kompa, przed zakończeniem wczytywania biosu, komp pika (takie krótkie, pojedyńcze piknięcie). Nie jest ono spowodowane żadnym błędem, po prostu zawsze tak było. Czy da się je jakoś wyłączyć ? Dzięki za pomoc :slight_smile:

To jest standardowe potwierdzenie, że wszystko jest ok. Najłatwiej to wyłączysz, odłączając od płyty głównej kabelki głośniczka systemowego.

A nie da się wyłączyć tego jakoś inaczej ? Chodzi mi o wyłączenie tylko tego piknięcia, a inne żeby zostały (np. jak avira wykryje wirusa) :stuck_out_tongue:

najłatwiej jest tak

start>uruchom>regedit, odszukaj gałąź HKEY_CURRENT_USER/control panel/sound. Zmień wartość pola beep na no

wtedy już nie będzie żadnych piknięć

Sposób podany przez goodprogram nie działa, piknięcie nadal występuje. Zresztą chodzi mi o wyłączenie tylko tego piknięcia po wyłączeniu kompa a nie wszystkich piknięć. :slight_smile:

Może coś w BIOSie by się znalazło odpowiedzialne za te piknięcia .

P.S. Jak Avira wykryje wirusa to wydaję dźwięk głóśniczkiem systemowym?

otwórz obudowę i odepnij głośniczek xD to na pewno nie będzie pikać

W Biosie szukałem, nie znalazłem takiej opcji :? . Tak, avira jak wykryje wira to daje dźwięk głośniczkiem systemowym :stuck_out_tongue: .

Taki mały offtop: niepokoi mnie temperatura mojego procka, po 20 min grania miałem 52 stopnie, czy to nie za duża temperatura ? W Biosie mam opcje, która chyba dotyczy wiatraczka na CPU : CPUFAN1 Mode setting : Disabled/Thermal Cruins/ Speed Cruise (domyślnie) Jak ustawić aby temperaturka była jak najniższa :stuck_out_tongue_winking_eye: ?

Zależy jakiego masz procka . Podaj model .

Athlon X2 3800+ jeśli możesz podaj jakie są bezpieczne temperaturki dla niego :slight_smile: A procek nie jest podkręcony :slight_smile:

Chyba jest ok

http://forum.purepc.pl/temat/socket-754 … try3075403

Dzięki :slight_smile: P.S. Po 30 min. orthosa osiągnął 59 stopni o.O Wracając do tematu, gdzie mniej-więcej jest położony ten głośniczek systemowy, abym mógł odpiąć kabelek od niego ?

Nie odpinasz przy głośniczku, tylko na płycie głównej. Będą to dwa kabelki (czerwony+czarny), a na płycie będą oznaczone jako PC Speaker. Takie coś jak tutaj: http://www.allegro.pl/item432013578_pc_ … emowy.html

tylko dłuższy kabelek. Będzie obok kilka podobnych wtyczek: od diody zasilania, HDD, od przycisku włączającego i resetu.

Odłączyłem i piknięcie już nie występuje :slight_smile: Dzięki za pomoc :slight_smile: