Wyłączanie programów z autostartu


(sobewa) #1

Witam i proszę o pomoc i radę. Które programy z poniższej listy mogę bezpiecznie wyłączyć z autostartu. Kilka, które znałam już wyłączyłam i mój system Vista Home Premium znacznie szybciej się uruchamia. Pozostało jeszcze kilka programów, z których część jest mi znana ale są i takie, które nie wiem do czego służą. Wszystkie te programy są zablokowane i nie były dostarczane z systemem lecz instalowane przez producenta laptopa Asus.

Oto wydawcy i nazwy tych programów:

 1. Tracker Software Products

 2. PDF-XChange pdfSaver

 3. Motorola Inc.

 4. SM56 Helper Win32 Utlity

 5. ASUSTeK Computer INC

 6. Media

 7. Infineon Technologies AG

 8. Infineon TPM Software

 9. Synaptics, Inc.

 10. Synaptics Pointing Device Driver

 11. Wydawca niedostępny

 12. PowerForPhone

 13. Nero AG

 14. Nero AG NeroCheck

 15. Adobe Systems Incorporated

 16. Adobe Acrobat


(Alden Jone) #2

Wszystko poza usługami systemowymi i sterownikami do urządzeń takich jak: głośniki, sieć itp. Do czego służy program ASUSTeK Computer INC Media ? Bo jeśli to jakiś sterownik wspomagający działanie systemu/podnoszący jego jakość (sterownik dźwięku to niewątpliwie coś takiego). Adobe spokojnie można wyłączyć.


(fastman92) #3

Wyłącz też:

Nero AG NeroCheck

PDF-XChange pdfSaver


(Godlike) #4

Wyłączył bym 1, 4, 6 ,7 i 8. Z tym ze nie mam pojęcia do czego służą numery 4 i 6. Dodatkowo w menadżerze urządzeń wyłącz modem to powinien zniknąć ci tez nr2. Właściwie jedyna rzecz z listy której w ten czy inny sposób nie próbował bym się pozbyć to 5- oprogramowanie do obsługi touchpada, nawet jak to wyłączysz pad będzie działał tylko ze pewnie gorzej.


(sobewa) #5

Dziękuję wszystkim za pomoc. Dla pewności wyłączę z autostartu niektóre z programów, które wskazaliście czyli PDF, Nero i Adobe. Reszty nie będę ruszać.

Pozdrawiam