Wyłaczanie raportu o błędach

Witam wszystkich.

System XP pro. Laptop Asus F5v. Dotyczy aplikacji Photoshop Cs5.

Po uruchomieniu w/w aplikacji pojawia się raport o błędach. Kiedy kliknę aplikacja się zamyka.

Wyłączyłem raportowanie o błędach odznaczyłem powiadamiaj o błędach i kiedy uruchomię PS-a po kilku sekundach samoczynnie się zamyka. Gdy zaznaczyłem ponownie powiadamiaj o błędach PS się uruchomi jednak ponownie wyskakuje raport.

Dopóki nie kliknę w zakończ można pracować z aplikacją, ale okienko przeszkadza.

Wyłączyłem również działanie usługi raportowania poprzez panel sterowania i jest to samo.

Znalazłem w google taki sposób poprzez zmianę w rejestrze, http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic964620.html i też nic nie dało. Może jeszcze jest coś co pomoże w rozwiązaniu tego problemu :-(. Bardzo ni na tym zależy i już dziękuję.

Posiadasz zainstalowany Service Pack 3 dla systemu Windows XP ? Włącz raportowanie błędów i gdy pojawi się komunikat, że aplikacja została zamknięta, to podaj co pisze w szczegółach tego okienka. Krótko mówiąc podaj treść błędu.

Witam.

XP pro SP3.

Teraz nie pojawia się pierwszy komunikat o wysłaniu błędu tylko taki, że wystąpił błąd podaję jego treść:

" Wystąpił problem z aplikacją Adobe Photoshop CS5 i zostanie ona zamknięta.

Przepraszamy za kłopoty.

Jeżeli jesteś w trakcie pracy, informacje nad którymi pracujesz mogły zostać

utracone.

Aby uzyskać więcej informacji o tym błędzie kliknij tutaj"

Klikam i następny komunikat cyt:

" Sygnatura błędu

AppName photoshop.exe AppVer: 12.0.0.0 ModName: updaternotification.dll

ModVer: 1.0.0.64 Offset: 0006a8dc

Aby zobaczyć informacje techniczne na temat raportu o błędach kliknij tutaj"

Klikam i następne okienko:

"Następujące informacje o procesie będą raportowane.

W przewijanej ramce dalej cyt:

Exsception Information

Code: 0x0000005 Flage; 0x00000000

Record: 0x0000000000000000 Addres: 0x000000000f97a8dc

System Information

Windows NT 5.1 Bullid: 2600

CPU Vendor Code: 756E657 - 49656E69 - 6C65746E

CPU Version: 000006F6 CPU Feature Code: AFEBFBFF

CPU AMD Feature Code: 00BCE824"

Dalej wyliczane są jakieś moduły od 1-142 z jakimiś danymi, i jeszcze pozycja Thread1 i niżej cała masa ciągów liczbowo-literowych.

Przykro mi ale na tym wszystkim się w ogóle nie znam.

Niżej jeszcze jedno okienko w którym podany jest plik który ma być dołączony do raportu:

“C\DOCUME…1\Zb.B\USTAWI…1\Temp\1115_appcompat.txt”

no i jak zwykle “zamknij”

Zamykam wszystkie okienka po kolei i zamyka się również aplikacja Ps CS5.

Wszystko to jest bardzo zawiłe.

Tak jak w Twoim cytacie nie ma rzeczy niemożliwych to jest brak wiedzy :smiley:

Szukałem jeszcze wczoraj i dotarłem do pomocy technicznej Micrsoftu tam też jest wątek o wyłączaniu raportowania jednak dotyczy konkretnie ich aplikacji

MS Office 2010 widocznie coś tam nie gra.

To tyle mam nadzieję, że się uda rozwiązać ten problem. Dziękuję za zainteresowanie wątkiem jaki wstawiłem.

Pozdrawiam.

Zastosuj się do tych porad:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic469344.html

Najważniejsze, to pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki do Twojej karty graficznej. Przed ich instalacją usuń te, co masz aktualnie zainstalowane.

Jak to nie pomoże to przeinstaluj Photoshop-a.

Witam.

Oj i tu będzie dla mnie problem bo za bardzo się nie znam na systemie i np. gdzie szukać tego (odinstalowanie kodeka fddshow (!).) albo tego ( podmienienie pliku “ntdll.dll” w folderze systemowym.) i skąd wziąć plik do podmiany.

Teraz co do karty graficznej to mam ATI Radeon X2300 jak gdzieś w połowie ub. roku przeinstalowywałem XP-ka to sterowniki do karty graficznej pobrałem ze strony Asusa.

Próbowałem szukać sterownika najnowszego dla ATI ale tam jest w języku angielskim i dałem sobie spokój( już w moim wieku jest za późno na naukę ang.) Zresztą i tak nie mogłem znaleźć w/w karty.

Zanim zacząłem szukać pomocy oczywiście przeinstalowałem PS-a.

Dzięki za podpowiedzi czy będę mógł jeszcze korzystać z pomocy?

Wnioskuję po karcie, że posiadasz laptop. Według mnie, pisząc zrozumiałym językiem sterowniki do karty graficznej są nieodpowiednie dla Photoshop-a. Może nie precyzyjnie się wyjaśniłem, więc szerzej wyjaśnię.

Nie wiem, nigdy nie próbowałem uruchamiać tego programu na mobilnych kartach graficznych, więc nie wiem jak dokładnie się program zachowuje w takiej konfiguracji. One (karty mobilne), można powiedzieć są uboższe tak z technicznej strony, jak i ze strony programowej (sterowniki) od swoich braci na komputery PC. Według mnie masz złą kartę graficzną, a dokładniej sterowniki do tej wersji Photoshop.

Dla pewności spróbuj pobrać wersję demo innej wersji Photoshop, przykładowo CS2 i sprawdzić, czy odpali.

Witam ponownie.

Tak mam laptopa czy jak teraz to zwą notebooka czy jeszcze inaczej ASUS F5V mam go od 4 lat od strony technicznej spisuje się bardzo dobrze jak na jego klasę bo jest z niższej półki średniej klasy.

Jak do tej pory miałem kilka takich przypadków raportowania błędów ale dotyczyło to mało znaczących programów, były mi potrzebne na klika dni i je odinstalowywałem.

Oczywiście mam również zainstalowaną wersję Photoshop CS4 extended Pl(spolszczenie) i chodzi bez zarzutu. Wersję Cs5(trial) zainstalowałem aby sprawdzić jakie ma nowe możliwości z myślą o późniejszej aktualizacji mojej wersji Cs4 do Cs5.(bo jest tam kilka nowych narzędzi ułatwiających wydzielanie skomplikowanych kształtów np. włosy, prześwity miedzy liśćmi drzew, futerka zwierząt itp.)

Jednak chyba jak wspomniałeś moja karta graficzna jest za słaba i dlatego ten komunikat raportowania. No cóż chyba trzeba będzie zrezygnować z Cs5 jak nie da się tego usunąć.

Co do sterowników jeśli udało by mi się odnaleźć jakieś nowe sterowniki do ATI Radeon X2300 to,znowu pytanie czy będą one kompatybilne z moim Asusem F5V i systemem XP pro SP3.

Pozdrawiam.

Szczerze mówiąc, jeżeli laptop ma już 4 lata, to ciężko Ci będzie znaleźć najnowsze sterowniki do Twojej karty graficznej z prostego powodu - tak karta jest już najprawdopodobniej niewpierana przez producenta. Ja osobiście na Twoim miejscu na tym komputerze używał bym Photoshop CS4. Jeżeli tak bardzo chcesz mieć wersję CS5, to niestety kupno nowego komputera wchodzi tutaj w grę.

Tak planuję kupno nowego laptopa. A póki co będę na razie korzystał z Photoshop Cs4.

Dzięki.