Wyłączanie się ekranu laptopa przy pracy na baterii

Witam

Mam pewien problem - wyłącza mi się ekran laptopa, gdy pracuję na baterii. Sytuacja nie zdarza się w ogóle, gdy mam podłączony kabel zasilania.

Zauważyłam, że wyłącza się tylko w momencie chodzenia po stronach w Internecie (korzystam na zamianę z modemu Iplusa i sieci bezprzewodowej). Czyli sytuacja nie ma miejsca, gdy np. oglądam film, gram itp. (mimo, że Internet cały czas chodzi). Wyłącza się zazwyczaj jak stan baterii pokazuje od 80-40% zużycia.

W pewnym momencie ekran gaśnie na jeden kolor (np. czarny, zielony, niebieski itp.). Na ekranie nie widać niczego (co chyba eliminuje rozwiązanie, że to świetlówka). Laptop pracuje dalej, bo słyszę np. dźwięki muzyki z winampa. Nie pomaga podnoszenie i opuszczanie klapy, jedynym sposobem jest reset komputera.

Patrzyłam już w panelu sterowania na ustawienia zasilania i mam zaznaczoną opcję, żeby ekran się nie wygaszał.

Czy ma ktoś może pomysł w czym może być problem? Podkreślam, że ekran wyłącza się tylko w momencie surfowania po necie, wydaje mi się że częściej gaśnie jak korzystam z Iplusa (modem na pcimcia), rzadziej jak z sici bezprzewodowej (wtedy wyciągam modem z gniazda).

Z góry dziękuję i bardzo proszę o pomoc!