Wyłączanie się filmu w trakcie oglądania

(altu5) #1

Witam

Zaktualizowałem Windows 8.1 do Windowsa 10 i napotkałem ciekawy błąd. Otóż teraz gdy odtwarzam jakikolwiek film za pomocą BestPlayer'a to filmy po jakimś czasie się zatrzymują. Dzieje się tak tylko w BestPlayer'ze. Używałem innych programów, jednak one mi nie odpowiadają. Przyzwyczaiłem się do BestPlayer'a i chciałbym przy nim pozostać. Na 8.1 tego problemu nie miałem. Wie ktoś może jak można sobie z tym poradzić?

(bart86) #2

BESTplayer 2.131

Windows NT / 2000 / XP / Vista / 7

widzisz tu win10? że na 8 chodził to już było dobrze

(Odyniec_Stary) #3

Best Player umarł. Zmień odtwarzacz na coś lepszego (na przykład VLC) i z bieżącym wsparciem.

(altu5) #4

Miałem VlC jednak nie odpowiada mi. Nie można w nim podnosić opuszczać napisów. Miałem również AllPlayera, ale zainstalował mi tyle syfu na kompie, że szkoda gadać. Ale BestPlayer chodził mi dobrze przez jakiś miesiąc, dopiero ostatnio zaczął mi tak szaleć. Windowsa 10 mam juz ze 2 miesiące, a dopiero od 2 tygodni mam takie coś. 

(Odyniec_Stary) #5

W ustawieniach napisów pobaw się opcją:  Wymuś pozycję napisów.

(altu5) #6

Spróbuje, jednak zauważyłem, że zaczęło się również tak dziać na innych odtwarzaczach. WMP, AllPlayer i VLC. Dzieję się to samo.

(rgabrysiak) #7

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj oraz opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

(izok1980) #8

Ja używam pot playera podczas instalacji zaznaczam instalację kodeków i żadnych problemów.Zawsze byłem zadowolony z vlc ale ostatnio nie odtwarzał dźwięku ww niektórych filmach.

(Maha) #9

Z tego co pamiętam, to Best Player działa bez instalacji, tak? Jak nie, to przeinstaluj. No, i nie ma wbudowanych kodeków? Używa microsoftowych, albo doinstalowanych? Jakie kodeki masz zainstalowane? Albo je przeinstaluj, albo jeśli masz jakąś kobyłę - kodek packa, to odinstyaluj i spróbuj np. LAV Filters do wszystkiego i jak odtwarzasz HEVC, to Strongene/Lentoid decoder.

Zobacz, czy jakiś proces nie zaczyna brać 100% procesora. Albo czekaj na jakąś poprawkę/aktualizację z Windows Update. Może też daj logi FRST w dziale Bezpieczeństwo.

Osobiście też polecam PotPlayera. Przy instalacji pozwól mu na dociągnięcie wewnętrznych kodeków. Jak słabo grają, to podłącz dekodery zewnętrzne (wspominiane wcześniej LAV i Strongene). Wersja beta ze strony polskiej zazwyczaj jest OK.

Od jakiegoś czasu PotPlayer ma (z tłumacza google, ciut poprawione ):

Dodano możliwość powiększenia, pan i rozciągnięcia obrazu za pomocą Ctrl, Alt, Shift + przeciągnięcie myszy *

Dodano możliwość ustawienia pozycji ekranu napisów za pomocą kombinacji Ctrl, Alt + przeciągnięcie myszy **

* Aby powiększyć (zoom), przytrzymaj klawisz CTRL i lewy przycisk myszy na obrazie, a następnie przeciągnij mysz w prawo i zwolnij go

* Aby przesunąć (pan) , przytrzymaj klawisz Alt i lewy przycisk myszy na obrazie, a następnie przeciągnij kursor w lewo, w prawo, w górę lub w dół

* Aby rozciągnąć (stretch), przytrzymaj klawisz Shift i lewy przycisk myszy na obrazie, a następnie przeciągnij kursor w lewo, w prawo, w górę lub w dół

* Aby przywrócić obraz, przytrzymaj klawisz CTRL i lewy przycisk myszy na obrazie, a następnie przeciągnij kursor w lewo i zwolnij go

** Aby ustawić pionową pozycję napisów, przytrzymaj klawisz CTRL, przeciągnij myszą na napisami, przytrzymaj lewy przycisk myszy, a następnie przeciągnij kursor w górę lub w dół

** Aby ustawić poziome położenie napisów, przytrzymaj klawisz ALT, przeciągnij myszą na napisami, przytrzymaj lewy przycisk myszy, a następnie przeciągnij mysz w lewo lub prawo