Wyłączanie się gier exe

Witajcie.

Od dłuższego czasu mam problem z różnymi grami jakie odpalam na Windowsie XP. Otóż błąd polega mniej więcej na tym, że podczas grania po ok. 10-30 minutach gry (zapis, akcja) gra się po prostu wyłącza i wywala błąd exe danej aplikacji (np. w grze Crysis jest to błąd Crysis.exe).

Według mnie sprzęt mam bardzo dobry jak na aktualnie gry tylko był on zamawiany z allegro (składak) i czy może być to tego wina?

Dokładniej opisując gry - w Crysisu jadąc autem gra po prostu się wyłącza, Splinter Cell Conviction po nowej misji w tym samym monecie gra crashuje z tym samym błędem (Splinter Cell Convicition.exe, w Cities XL po rozpoczęciu nowego samouczka itd.

Bardzo proszę o pomoc.

Aktualizacja sterowników grafiki może pomóc? Miałem coś podobnego kiedyś z Sudeki, ciągle wywalało w tym samym momencie.

Przyda się także przetestowanie RAMu.

Mam sterowniki najnowsze , jednak w grze ,Call of Duty Black Ops’’ błąd nie występuje.

Dodane 12.11.2010 (Pt) 23:03

jak przetestować ram i co mi to da??

Poczytaj o Memtest86+.

Patrzyłeś czy gry chodzą bez problemu na innym sprzęcie?

Masz direxsa 10?? xp z nim nie współpracuje! !!

Każdy komputer to tak naprawdę “składak” - różni się tylko tym, że jeden złożą w sklepie, a drugi złoży sam właściciel, bądź znajomy właściciela.

Przeinstaluj (wgraj ponownie) sterowniki od karty graficznej, zaktualizuj DirectX i podaj rezultat.

Kolego nie to jest od direxsa 100%